Сезоната на настинки и вируси е пред нас, но со овој пијалок можете да бидете сигурни дека вашиот имунитет ќе биде подготвен да ве одбрани од сите болести. ...
сите 24 | | | веќе видена

Liebherr како светски бренд произведува широка палета на фрижидери и ладилници, кои се со корисни функции, имаат од свеж центар со 6 различни температурни ...
сите 5 | | | веќе видена

Патувањата за неа се доживувања кои ја збогатуваат. Почнувајќи од нејзините интервјуа, разговорите со неа кои секогаш „отвораат нови прозорци“ за размислување, ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека „навистина се чини“ дека исчезнатиот саудиски новинар Џамал Кашоги е мртов. Американскиот претседател порача ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, за петкратното убиство на Смилковско ...
сите 118 | | | веќе видена

На официјалниот профил на британското кралско семејство, објавена е среќната вест: „принцот Хари и Меган Маркл ќе станат родители“. Оваа вест со брзина на ...
сите 69 | | | веќе видена

Кога ќе се решат на неверство, прељубниците мораат да имаат јасно развиена стратегија и правила за нивната афера да остане неотркиена. Агенцијата за онлајн ...
сите 2 | | | веќе видена

Научниците кои што работеле на овој уред наречен “MobiLimb” тврдат дека со нивниот изум може да се совладаат ограничувањата на мобилните уреди. За луѓето кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сè уште не сте се помириле со тоа дека Ченинг Тејтум и Џена Деван повеќе не се пар, имаме и полоши вести за вас. Пред неколку дена, на нашиот портал ...
сите 6 | | | веќе видена

Не само што роботите можат да бидат опасни кога ќе почнат да делуваат без надзор од човекот туку и терористичките групи би можеле да ги употребат за напади на ...
сите 2 | | | веќе видена

На интернет се појавила бизарна снимка од триаголен објект на небото над главниот град на Мексико, за кој се тврди дека е "апсолутен доказ" за постоење на ...
| | веќе видена

Островот Лејди Елиот е најјужниот корален гребен на Големиот корален гребен, најголемиот на целата наша планета кој се наоѓа во Коралното море, во близина на ...
сите 4 | | | веќе видена

next