Бизарна фотографија од девојка, овој викенд добро ги „намачила“ корисниците кои немале идеја во кој дел од телото гледаат. Фотографијата била споделена на ...
сите 2 | | | веќе видена

Честопати се поставува прашањето колку една нација е навистина среќна. Своевремено, во медиумите се појави информација дека граѓаните на државата Бутан се ...
сите 20 | | | веќе видена

Eucerin® - експертот во медицинската нега за кожата, ја пушти во продажба последната иновација во своето портфолио - Eucerin®Hyaluron-Filler Ноќен пилинг и ...
сите 5 | | | веќе видена

Денес во капелата Св. Јурај во склоп на дворецот Виндзор се одржува уште една кралска венчавка. На истото место каде пред речиси пола година се венчаа принцот ...
сите 76 | | | веќе видена

На грчкиот остров Лезбос, каде се сместени 8500 мигранти во големото прифатилиште Морија, децата се жртви на сите врсти на насилство, а најчесто се изложени на ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога ќе размислите колку се скапи уредите на Apple, веројатно добивате „мини инфаркт“ во моментот кога ќе ви падне од раце вашиот Ајфон. Понекогаш имаме среќа, ...
сите 6 | | | веќе видена

Компанијата Razer која што е добро позната во светот на гејмерите, ја претстави втората генерација на својот паметен телефон наречена Razer Phone 2. Уредот ќе ...
сите 38 | | | веќе видена

Повеќето од нас, телефонот го ставаме на полнач пред да си легнеме да спиеме и не размислуваме за негативните последици на нашето здравје, но и нашиот живот. ...
сите 4 | | | веќе видена

Руските власти привремено одлучија да ги приземјат сите „Сојуз“ ракети после вчерашната несреќа и неуспешното полетување на ракетата „Сојуз МС-10“ која што ...
сите 6 | | | веќе видена

Кога во јавноста се појавија фотографиите од постариот глумец Луц Еберсдорф кој наводно ја доби својата прва улога во филмот Suspiria, јавноста била збунета. ...
сите 3 | | | веќе видена

next