По паузата, во кривичниот суд попладнево продолжи репродуцирањето на 1000 бомби од СЈО во предметот „Титаник“. Во една од нив, Протоѓер и’ нарачува на ...
сите 162 | | | веќе видена

Црна Гора и Германија се согласиле да нема промени во границите на Балканот, ова била главната порака по средбата меѓу црногорскиот премиер Душко Марковиќ и ...
сите 47 | | | веќе видена

Не е само краткиот сон опасен по здравјето, туку и предолгото спиење може да биде лошо. Истражувањето во кое учествуваа повеќе од милион учесници, постари од ...
сите 6 | | | веќе видена

Трудницата Џулија Органо опишала како нејзиното момче, со кое чека бебе, го преживело рушењето на мостот во Џенова држејќи се за жица 20 метри над земјата. ...
сите 100 | | | веќе видена

Атрактивната Албанка, Морена Тараку својата кариера ја започна како мисица. Убавицата е родена во Приштина и започнала да се занимава со музика, а нејзините ...
сите 3 | | | веќе видена

Недела дена откако во Женева се случи брутален напад на девојки кои излегувале од дискотеката, идентификувани се повеќе злосторници. Како што пренесува ...
| | веќе видена

Новите два модели на паметни часовници кои што деновиве ги претстави Fossil, според многумина се поврзување на најдоброто од традицијата и дизајнот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Еден од основачите на студиото за анимација “DreamWorks”, Џефри Каценберг се подготвува за стартување на новиот NewTV медиум посветен на кратките видео ...
сите 7 | | | веќе видена

Веќе со месеци се шират гласини дека манекенката Кара Делавињ е во врска со глумицата Ешли Бенсон, а сега се појавија и фотографии кои го потврдуваат тоа. ...
сите 5 | | | веќе видена

45-годишниот Денис Фуртадо, естетски хируг од Бразил, познат и по прекарот "Доктор БумБум", и неговата мајка биле уапсени поради сомнение дека убиле една ...
сите 10 | | | веќе видена

Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ се огласи по неколкудневното препукување на партиите за тоа кој е виновен за алармантната состојба со ...
сите 20 | | | веќе видена

Костимите за капење најчесто се направени од синтетички материјал кој добро ја впива кремата за сончање, па затоа на нив остануваат дамки. Кога ќе завршите со ...
сите 20 | | | веќе видена

next