25-годишната пејачка Аријана Гранде истетовирала фраза на раката, но на јапонски јазик и со тоа станала мета на исмејување на социјалните мрежи. Таа сакала да ...
сите 16 | | | веќе видена

Се чини дека во иднина, компјутерите и вештачката интелигенција целосно ќе ги заменат пилотите и самостојно ќе управуваат со патничките авиони. Голем број ...
сите 18 | | | веќе видена

“Ќе бидам искрен со тебе”, ѝ рекол Сајмон Кауел на младата пејачка во шоуто “America’s Got Talent: Champions”. “Ова не ми се допадна многу”, додал тој пред да ...
сите 4 | | | веќе видена

Овој спот е снимен во Мајами, а во него учествувале најдобрите "тверк-танчарки" на светот. "City Girls" и Карди Би пред публиката претставиле никогаш ...
сите 5 | | | веќе видена

Актерката Џамела Џамил е позната и како борец за природниот изглед на женското тело. Токму поради тоа, Џамил реагирала на последната кампања која ја лансирала ...
| | веќе видена

Русија ќе ги брани своите интереси во Венецуела во рамките на меѓународното право, користејќи ги „сите расположливи механизми“, изјави Димитриј Песков, ...
сите 16 | | | веќе видена

Латино пејачката Џенифер Лопез одлучила 10 дена да биде на строг режим на исхрана. Оваа одлука ја донела со своето момче Алекс Родригез, кој уште повеќе ја ...
сите 14 | | | веќе видена

Според ново истражување, високите и слаби жени кои се физички активни имаат поголеми шанси да доживеат длабока старост во однос на мажите или жените со ...
сите 4 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов во Собранието изјави дека едвај 20 пратеници гласале за интерпелацијата на министерот за надворешни работи, Никола ...
сите 29 | | | веќе видена

Денеска до Собранието, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски ќе достави Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за субвенционирање на стабен ...
сите 44 | | | веќе видена

Полициските диспечери кои дежураат на американскиот број за итни случаеви, 911, навикнати се на секојдневни прашања од несекојдневни ситуации. На Антонија ...
сите 4 | | | веќе видена

По тримесечен застој, од петок продолжува изградбата на зградата во Реонскиот центар Аеродром на парцелата на која станарите бараа изградба на паркинг. ...
сите 15 | | | веќе видена

next