Најновиот случај е легализирањето на канабис во Канада, кое Симпсонови го предвиделе во 2005 година во епизодата "Midnight Ex saw". Анимираната серија "The ...
сите 2 | | | веќе видена

Од „ЕВН Македонија“ АД информираа дека денеска поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат делови од повеќе ...
сите 38 | | | веќе видена

Искусниот стопер на Јувентус, Џорџо Кјелини пред натпреварот со Манчестер Јунајтед ја подгреа атмосферата со една изјава поврзана со Пол Погба. Имено, Кјелини ...
сите 12 | | | веќе видена

Хабиб Нурмагомедов го искористи својот официјален Твитер профил за да се закани дека ќе го раскине договорот со УФЦ доколку неговиот пријател Зубаира Тукхугов ...
сите 38 | | | веќе видена

Семејниот живот на УФЦ борецот Кабиб Нурмагомедов е вистинска мистерија за јавноста. Познато е дека 30-годишниот Русин се оженил во јуни 2013 година, но името ...
сите 40 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ игра во импресивна форма во изминативе неколку месеци со која дефинитивно го нападна тенискиот врв, а дека е цврсто решен да стигне до првото ...
сите 33 | | | веќе видена

"Најсекси бабата на светот" е позната по своите провокативни изданија на социјалните мрежи, но последната објава беше отстранета од страна на Инстаграм. Џина ...
| | веќе видена

Витни Милер е поранешна Мис на САД, а пред освојувањето на титулата, професионално ги "ловеше" брановите, а се пробала дури и во светот на кик боксот. "Не ...
| | веќе видена

43-годишниот Мохамед Девџи од Танзанија, кој важи за најмладиот африкански милијардер, денеска е пуштен на слобода откако киднаперите девет дена го држеле во ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети изрази благодарност до пратениците кои соноќа гласаа за уставните измени. Тој преку соопштение ...
сите 11 | | | веќе видена

Војвотката од Кембриџ навикнавме да ја гледааме во тоалети со А-крој и струкирани капути, па затоа со последниот моден избор особено изненади. За отворањето на ...
сите 7 | | | веќе видена

next