Ѕвезден Океан постои од 2004 година и моментално се наоѓа на три локации во Скопје. Се одликува со многу пријатна и релаксирана атмосфера, а ентериерот е ...
сите 4 | | | веќе видена

Ресторан FOUR уште еднаш се погрижи да го понуди најдоброто за своите посетители и да ги воодушеви со големиот избор на специјалитети, проширувајќи ја својата ...
сите 4 | | | веќе видена

Возач на автобус во Индија е суспендиран, бидејќи за време на возењето му дозволил на мајмун да го држи воланот. Како што пренесува „BBC“, превземени се мерки ...
сите 2 | | | веќе видена

Со цел да добијат што е можно повеќе лајкови, некои луѓе се подготвени да го ризикуваат сопствениот живот. Во обид да направат совршено селфи, во екстремно ...
сите 4 | | | веќе видена

Бебе старо речиси 10 недели се уште закрепнува откако речиси изгубилo четири ножни прсти бидејќи стапалото му се заплеткало во косата на неговата мајка. Како ...
сите 3 | | | веќе видена

Жените кои секојдневно пијат повеќе вода поретко имаат инфекции на уринарниот тракт, покажува новото истражување. Студијата се фокусираше на 140 жени кои често ...
сите 2 | | | веќе видена

Патувањето вон сезона носи низа одлични погодности, особено поради ниските цени на сместувањата и летовите. Времето може да биде малку непредвидливо, но без ...
сите 7 | | | веќе видена

Вработени од „Секјуриком“ протестираат пред Владата на Република Македонија. Како што велат незадоволни се од неисполнетото ветување дека ќе им бидат исплатени ...
сите 13 | | | веќе видена

Кабиб Нурмагомедов беше далеку подобар ривал од Конор МекГрегор во октагонот и повеќе од заслужено славеше во УФЦ борбата која се одржа во Лас Вегас, а иако во ...
сите 63 | | | веќе видена

Во недела нѐ чека нова епизода на „Фчерашни новости“. Во неа последни ќе дознаете: - Фчерашни дознава: Дали партиите ќе успеат да се договорат за промена на ...
сите 12 | | | веќе видена

Се појавила нова снимка од хаосот кој се случил по најголемата борба на УФЦ во историјата, помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор. По победата и одбраната ...
сите 69 | | | веќе видена

Необична експлозија на шампањ веројатно ги натерала љубителите на пенливи вина да прогласат ден на жалост кога се појавила снимка на која овој пијалак од ...
сите 2 | | | веќе видена

next