Новак Ѓоковиќ игра во импресивна форма во изминативе неколку месеци со која дефинитивно го нападна тенискиот врв, а дека е цврсто решен да стигне до првото ...
сите 33 | | | веќе видена

"Најсекси бабата на светот" е позната по своите провокативни изданија на социјалните мрежи, но последната објава беше отстранета од страна на Инстаграм. Џина ...
| | веќе видена

Витни Милер е поранешна Мис на САД, а пред освојувањето на титулата, професионално ги "ловеше" брановите, а се пробала дури и во светот на кик боксот. "Не ...
| | веќе видена

43-годишниот Мохамед Девџи од Танзанија, кој важи за најмладиот африкански милијардер, денеска е пуштен на слобода откако киднаперите девет дена го држеле во ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети изрази благодарност до пратениците кои соноќа гласаа за уставните измени. Тој преку соопштение ...
сите 11 | | | веќе видена

Војвотката од Кембриџ навикнавме да ја гледааме во тоалети со А-крој и струкирани капути, па затоа со последниот моден избор особено изненади. За отворањето на ...
сите 7 | | | веќе видена

Многу туристи никогаш не ни размислуваат на тоа да го посетат градот Ел Алто. Вториот по големина град во Боливија е дом на највисокиот аеродром во Јужна ...
сите 4 | | | веќе видена

Се чини дека алатката за родителски надзор на Apple и не работи баш најдобро, открива магазинот “Variety”. Магазинот открива дека Apple успешно го има ...
сите 5 | | | веќе видена

Неколку дена откако раперот Ти Ај го објави видео спотот со "голата Меланија Трамп" кој подигна голема прашина, сега откриена е жената која ја глумеше првата ...
сите 10 | | | веќе видена

next