18-годишниот Роман Шингракин, син на поранешниот руски пратеник Максим Шингракин, и неговата 20-годишна девојка Александра Соловјова скокнале од кров на висока ...
сите 2 | | | веќе видена

Единствениот Македонски филм е во трка за освојување на првото место, на натпреварот за краткометражни филмови "My Rode Reel". Во моментов тој се наоѓа на ...
сите 2 | | | веќе видена

Кралската пошта беше казнета со 50 милиони фунти од британскиот телеком за заштита на конкуренцијата во областа на телекомуникациите, медиумите и поштенските ...
сите 7 | | | веќе видена

После осум години развој и повеќе од 2,3 милијарди долари во финансирање, Magic Leap конечно го објави својот прв уред за проширена реалност. Magic Leap – ...
сите 3 | | | веќе видена

Странските туристи кои ја посетуваат Северна Кореја сега имаат можност да кампуваат во близина на најголемиот вулкан во таа земја. Во надеж дека делот на ...
сите 57 | | | веќе видена

На американската амбасада во Анкара, во околу 5 часот по локално време, испукани биле неколку куршуми од возило во движење, при што бил погоден прозор на ...
сите 31 | | | веќе видена

144 "Орлан" лансирачките ракети се ставени на списокот на најмоќи воени бродови на светот. Во пресрет на проектот "Орлан" од 1973 до 1989 година, бродовите се ...
сите 3 | | | веќе видена

next