Силвестер Сталоне ги воодушеви обожавателите со најава дека се припрема за снимањето на новото продолжение од серијалот "Rambo", но воодушевувањето спласна ...
сите 15 | | | веќе видена

За улогата на поранешниот американски потпретседател Дик Чени, глумецот Кристијан Бејл направи неверојатна трансформација. Во првиот трејлер за филмот "Vice", ...
сите 3 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј изјави денес дека Велика Британија и Европската унија не се далеку од постигнување на договор во преговорите за Брегзит и дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Италијанската полиција отвори нова истрага против Марио Пјанези, познат италијански бизнисмен кој во јавноста е познат како гуру за макробиотичка исхрана. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Во секоја љубовна врска постојат одредени правила до кои се придржуваат партнерите, но што доколку едниот од нив има прилично големи барања? Токму тоа му се ...
сите 2 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е омилена личност за исмејување на социјалните мрежи. Секоја негова постапка е секогаш будно проследена, исто како ...
сите 3 | | | веќе видена

Фактот дека никој не може да ве посрамоти како родителите, а во овој случај мајката, покажува фотографијата на која се гледаат огромните гаќи на балконот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден од најпознатите календари на светот, оној со Владимир Путин во главна улога, се појави на Интернет. И за новата 2019 година одбрани се најпознатите ...
сите 2 | | | веќе видена

Ѕвезден Океан постои од 2004 година и моментално се наоѓа на три локации во Скопје. Се одликува со многу пријатна и релаксирана атмосфера, а ентериерот е ...
сите 4 | | | веќе видена

Ресторан FOUR уште еднаш се погрижи да го понуди најдоброто за своите посетители и да ги воодушеви со големиот избор на специјалитети, проширувајќи ја својата ...
сите 4 | | | веќе видена

Возач на автобус во Индија е суспендиран, бидејќи за време на возењето му дозволил на мајмун да го држи воланот. Како што пренесува „BBC“, превземени се мерки ...
сите 2 | | | веќе видена

Со цел да добијат што е можно повеќе лајкови, некои луѓе се подготвени да го ризикуваат сопствениот живот. Во обид да направат совршено селфи, во екстремно ...
сите 4 | | | веќе видена

Бебе старо речиси 10 недели се уште закрепнува откако речиси изгубилo четири ножни прсти бидејќи стапалото му се заплеткало во косата на неговата мајка. Како ...
сите 3 | | | веќе видена

Жените кои секојдневно пијат повеќе вода поретко имаат инфекции на уринарниот тракт, покажува новото истражување. Студијата се фокусираше на 140 жени кои често ...
сите 2 | | | веќе видена

next