Од Белата куќа синоќа соопштија дека Исламската држава е поразена и поради тоа ќе започне повлекувањето на американските сили од Сирија. Одлуката која што е ...
сите 9 | | | веќе видена

Компанијата Шанел направи уште еден чекор напред и после 109 години ангажираше машки модел од афроамериканско потекло. На своето ново модно шоу го претставија ...
| | веќе видена

Минималистичка креација со максимален ефект. Токму така би можело да се опише аутфитот на Викторија Бекам, кој го носела вчеравечер на гламурозното доделување ...
сите 11 | | | веќе видена

Иако искрени пријателства во Холивуд се реткост, Џулија Робертс и Бред Пит својот однос го негуваат долги 17 години. Почнале да се дружат после снимањето на ...
сите 33 | | | веќе видена

Дрифтањето во зимски услови на многумина им го подигнува адреналинот, па Руските возачи во градот Уфе токму вака уживаат во зимските магии. Додека тие дрифтале ...
сите 4 | | | веќе видена

Необичен хакерски напад збуни илјадници луѓе: Над 50 илјади принтери започнаа сами да принтаат една иста порака... Се уште непознат хакер, кој што на Твитер се ...
сите 5 | | | веќе видена

Веќе поранешниот возач на Торо Росо, Брендон Хартли, се враќа во Порше и ќе биде фабрички возач на тимот за 2019 година, потврди производителот на автомобили ...
сите 11 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху потврди дека Израел развива офанзивни ракети кои што можат да погодат било која точка на Блискиот исток. Премиерот на ...
сите 46 | | | веќе видена

Актерката Џесика Алба со својата убавина освојува многумина, таа е мајка на три деца и сериозна деловна жена. Сепак, кога станува збор за талентот, многумина ...
сите 5 | | | веќе видена

Хјустон Рокетс минатата сезона беше една од најдобрите екипи во НБА лигата, односно малку фалеше да го сруши Голден Стејт Вориорс и да се бори за пехарот, но ...
сите 7 | | | веќе видена

next