Еден млад Русин предизвикал осуда во јавноста со своето дрско однесување на улиците на Санкт Петербург. Неименуваниот син на богаташ се снимал себеси како фрла ...
сите 3 | | | веќе видена

Италијанската тенисерка Камила Џорџи е главна тема помеѓу љубителите на тенисот веќе подолг период и тоа поради својот розов аутфит во кој во септември настапи ...
сите 2 | | | веќе видена

На една од најпрометните раскрсници на светот во кинескиот град Шангај, постојат "човечки бариери" на патот. Имено, на раскрсниците во Шангај се создава толку ...
сите 3 | | | веќе видена

Речиси невозможно звучи информацијата дека Кинезите со чип, не поголем од зрно ориз со години без проблеми ја шпионирале американската армија и најголемите ...
сите 3 | | | веќе видена

Првата дама на САД, Меланија Трамп се наоѓа на првата самостојна турнеја низ африканските земји. Покрај средбите со жителите, семејства, бебиња и деца, ...
сите 41 | | | веќе видена

Италијанската глумица Азија Арџенто открила во новото интервју дека Ентони Бордејн делувал многу чудно денот пред да изврши самоубиство. Глумицата Азија ...
сите 2 | | | веќе видена

Турската влада ги известила американските службеници дека има тонски и видео докази дека исчезнатиот саудиски новинар Џамал Кашоги бил убиен и исецкан на ...
сите 317 | | | веќе видена

Арон Рамзи цели 10 години е член на Арсенал и во последните неколку сезони беше незаменлив на средината на теренот, но сепак по пристигнувањето на Унаи Емери ...
сите 20 | | | веќе видена

Да се работи осум часа дневно во простории под вештачко осветлување не е пријатно, а да не споменуваме дека денес е луксуз да се има канцеларија со прозорци со ...
сите 4 | | | веќе видена

Доколку и вие спаѓате во оние кои постојано размислуваат за тоа да го преуредат својот станбен простор или едноставно да му дадат свежина, ова е текстот за ...
сите 4 | | | веќе видена

next