Мексико влезе во Гинисовата книга на рекорди, бидејќи тамошните кувари го направија најдолгиот хот дог на светот, 1.417 метри од познатиот сендвич со виршла, ...
сите 4 | | | веќе видена

Американскиот директор, Петер Берг, открил дека неговиот долгоочекуван документарец, кој го следи искачувањето на Ријана до нејизната слава, ќе го има во ...
сите 3 | | | веќе видена

Марк Дитрокс (65), еден од најлошите сериски убијци и педофили во Белгија, киднапирал и силувал шест девојчиња меѓу 8 и 19 години, од кои четири биле убиени. ...
сите 5 | | | веќе видена

Швајцарската тенисерка Тимеа Башчински пред само две години била помеѓу топ десетте најдобри тенисерки на светот, но на минатогодишниот Вимблдон таа се здобила ...
сите 3 | | | веќе видена

Доколку сакате месото повеќе никогаш да не ви е суво и жилаво, пред термички да го обработите, задолжително ставете го да отстои во маринада! Ви го ...
сите 99 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо не успеа да ја започне со гол својата авантура во италијанската Серија А, а главен виновник за тоа е ветеранот Сорентино кој во неколку ...
сите 103 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако апликациите како Инстаграм и Снепчет станаа глобално популарни, се повеќе луѓе ги изразуваат своите мисли и расположенија преку фотографијата. Мобилните ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако матката сè уште не може да биде трансплантирана кај трансродовите жени, Силвија Парк одлучи да ја донира својата матка и да ѝ помогне на науката за во ...
сите 2 | | | веќе видена

Храната која е богата со соја ги зајакнува коските кај жените кои повеќе не се плодни, бидејќи тие губат дури 20 % од густината на коските неколку години после ...
сите 3 | | | веќе видена

next