Средновековниот црногорски град Котор, сместен во величествениот Бокакоторски залив, преживеал многу војни и олуји. Сега се соочува со друг вид на напад. ...
сите 9 | | | веќе видена

Огромната вселенска карпа патува со брзина поголема од 32.000 километри на час и се смета за потенцијално опасен објект со оглед на неговата брзина. Масивниот ...
сите 19 | | | веќе видена

Како што открија од Cosworth, хиперавтомобилот на Aston Martin ќе биде опремен со најмоќниот атмосферски мотор на денешницата и ќе испорачува монструозни 1,146 ...
сите 32 | | | веќе видена

Индонезиската престолнина Џакарта, дом на 10 милиони луѓе е метрополата која што тоне со најголема брзина на светот. Поради честите поплави и фактот што низ ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако во понеделникот навечер, српските медиуми објавиле дека на социјалните мрежи се појавиле нејзини голи фотографии, Северина Којиќ потполно исчезнала. ...
сите 28 | | | веќе видена

Синдикатот на клинички центри ја поддржува одлуката на Владата за покачување на вредноста на бодот за најниската плата за најнизок степен на сложеност од ...
сите 68 | | | веќе видена

Температурите на северната полутопка во последните недели се многу високи, а кај многу луѓе топлото и сончевата светлина можат да бидат рецепт за главоболка. ...
сите 3 | | | веќе видена

Ветеранот Кармело Ентони и дефинитивно го заврши, затвори прашањето за тоа во кој клуб ќе настапува наредната сезона-тоа е составот на Хјустон Рокетс со кого ...
сите 4 | | | веќе видена

Бројот на пациенти со рак нагло се зголемува откако федералната програма започна да ја следи оваа болест во 2013 година. Речиси 10.000 лица се заболени од рак ...
сите 5 | | | веќе видена

Претходното истражување кое го спровеле тим научници под водство на Брус Јакоски од универзитетот во Колорадо тврдело дека тераформирањето на Марс не е ...
сите 3 | | | веќе видена

Илон Маск го избриша својот Инстаграм профил на кој го следеа милиони луѓе откако избувна драмата со раперката Азелиа Бенкс. Доколку не ја проследивте нивната ...
сите 15 | | | веќе видена

Овој бисер на Медитеранот може да се пофали со повеќе од 200 плажи па сигурни сме дека сите ќе ја пронајдете идеалната за себе. Покрај тоа што таму е роден ...
сите 4 | | | веќе видена

Владата ќе обезбеди 80 милиони денари или околу 1,3 милиони евра за кампањата за референдумот. Доколку на крајот на кампањата останат пари од оваа сума, тие ќе ...
сите 285 | | | веќе видена

Наредните 11 седмици би можеле да бидат најтензични во политиката на американскиот претседател Доналд Трамп, која и досега личела на циркус, оценува ...
сите 51 | | | веќе видена

next