Со поразот од 24:22 во одлучувачкиот меч со Исланд, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората рунда на ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација одигра феноменална одбрана во текот на сите 60 минути на денешниот клучен меч со Исланд, но сепак старата болка од ...
сите 3 | | | веќе видена

Голот на Едвалдо Фереира долго ќе се врти на ракометните шпици. Ферерира прилично добро го "искриви" голманот на Шведска. Репрезентативецот на Ангола против ...
сите 2 | | | веќе видена

Антинародниот Христијан Мицкоски продолжува со лажната загриженост и со лицемерието кон граѓаните. 11 години Хидро Мицкоски мислеше на сопствените интереси, на ...
сите 61 | | | веќе видена

Обожувате чоколадо? Веројатно да, штом сте тука да го прочитате овој текст. Во прилог откриваме зошто многу често копнееме по чоколадото и дали е потребно да ...
сите 7 | | | веќе видена

Сите знаеме дека новиот Galaxy S10 Plus на Самсунг ќе биде страшно моќен телефон, а во прилог на тоа одат и исклучително добрите резултати на тестирањето на ...
сите 44 | | | веќе видена

Вил Смит (51) денеска го започнува снимањето на продолжението на филмот Бед Бојс (Лоши Момци). Актерот на својот Инстаграм профил објавил фотографија од првиот ...
сите 3 | | | веќе видена

next