Приватните специјализанти испратија отворено писмо до претседателот на Владата, Зоран Заев. Во писмото се посочува дека на панел дискусија организирана од ...
сите 37 | | | веќе видена

Ник Џонас воопшто не штедел за запросувањето на својата избраничка. Дијамантот ќе ги остави без здив сите оние кои се обожаватели на накит. Иако парот својата ...
сите 5 | | | веќе видена

Сузана Гавазова ги почести своите следбеници со повеќе фотографии од својот одмор на кои таа ги открива своите облини. Гавазова ги објави фотографиите од ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација до 20 години успеа да го освои ЕХФ шампионатот кој се одржува во нашиот главен град, резултат со кој обезбеди пласман на ...
сите 46 | | | веќе видена

Расел Кроув ги изненади обожавателите објавувајќи фотографија на Инстаграм со долга залижана коса и проседа брада на која изгледа непрепознатливо. Неговите ...
сите 7 | | | веќе видена

Инстаграм е преполн со совршени кадри, но како тие настануваат? За поголем дел од нив е заслужна посилната половина, а тие мажи веќе се познати и како ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред помалку од две недели, пејачката Деми Ловато беше хоспитализирана поради предозирање со опојни средства. Откако нејзините блиски извори се обидуваа да ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата на денешната владина седница го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски. Со БЈБ сега ќе раководи заменик директорот, Бесир ...
сите 105 | | | веќе видена

Двократниот освојувач на Грен слем, Русинката Светлана Кузњецова во тесна борба, која траеше два и пол часа, успеа да ја победи Хрватката Дона Векиќ со 2-1 и ...
сите 2 | | | веќе видена

Смоквите се вбројуваат во најздравите овошја, но многумина не се запознаени со нивната лековита моќ. Без разлика дали е свежа или сушена, смоквата е богата со ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако сите сакаме грижлив партнер, некој сигурен и кој прави сè што би нè развеселило и ќе покажува колку сме му важни, понекогаш е подобро постепено да ги ...
сите 19 | | | веќе видена

next