Како што се ближи Божиќ и новогодишните празници, се трудиме да се присетиме што е најважно на овој свет, а тоа секако не се брдото подароци и играчки. Момчето ...
сите 35 | | | веќе видена

“Во пресрет на Новата година, имаме изненадување за вас”, велат организаторите на Евросонг 2019. Тие им откриле на гледачите како ќе изгледа сцената на ...
сите 6 | | | веќе видена

И да не сте љубител на видео игрите, веројатно сте чуле за “Fortnite”, играта која освои милиони луѓе ширум светот, но која предизвика и бројни проблеми за ...
сите 10 | | | веќе видена

Со цел да ги привлечат корисниците и да го зголемат интересот за нивните телефони, од Apple во иднина би требало да претстават некои интересни новитети и ...
сите 39 | | | веќе видена

Кога некој ќе спомене снежен ангел, сосема е нормално првата асоцијација да не е секс поза, но овде станува збор токму за тоа. Експериментирањето со новите ...
сите 5 | | | веќе видена

Во предновогодишната Фчерашни епизода, последни ќе дознаете и како помина новата акција на Алфа и Буби против пиротехниката, како и што ни препорачува професор ...
сите 4 | | | веќе видена

Што носи еден Закон за амнестија, какви последици истиот предизвикува, какви рефлексии носи за Македонското правосудство, каква е моменталната состојбата во ...
сите 2 | | | веќе видена

Обвинителите сметаат дека Ел Чапо бил првиот човек на картелот Синалоа за кој се верува дека е одговорен за криумчарење на повеќе од половина од вкупната ...
сите 9 | | | веќе видена

Во современиот свет ако сте депресивни или анксиозни веројатно посетувате психолог кој Ви помогнува да се изборите со таа ситуација. Џоан Хари, колумнист од ...
сите 8 | | | веќе видена

next