На доделувањето на наградите на "MTV VMA", Ариана Гранде и нејзиниот вереник, Пит Дејвидсон, прв пат како пар прошетале на црвен тепих. Новопечените свршеници ...
сите 17 | | | веќе видена

Од Борусија Дортмунд на својот профил на социјалната мрежа Твитер потврдија дека е ангажиран 24-годишниот напаѓач Пако Алкасер од редовите на Барселона кој за ...
сите 66 | | | веќе видена

Пред 14 години популарната пејачка Северина доживеала вистински шок на естрадната сцена кога се појавила нејзина приватна снимка со експлицитна содржина. Иако ...
сите 17 | | | веќе видена

Марсеј ова попладне го потврди ангажманот на Кевин Стротман изработувајќи едно интересно видео во кое беше направена анимација во стилот на познатата игра ...
сите 8 | | | веќе видена

Рожер Федерер е противникот на Новак Ѓоковиќ во финалето на АТП Мастерот со Синсинати. Ова е епилогот по второто полуфинале во кое Федерер излезе како победник ...
сите 84 | | | веќе видена

Анџелина Џоли повеќе не е најплатената актерка во светот - нејзиното место го зазеде Скарлет Јохансон, ставајќи ја Џоли на второто место. Скарлет во филмовите ...
сите 7 | | | веќе видена

Пристигна новиот официјален трејлер за фантастичната романтична комедија "What Mеn Want" во која улогата на фрустрирана агентка за спорт ѝ припадна на Таражи ...
сите 3 | | | веќе видена

Американската пејачка Ники Минаж ги изненадила своите обожаватели кога во една радио емисија отворено ја пофалила политиката на некогашната премиерка на Велика ...
сите 10 | | | веќе видена

Парот кој има најприватна врска од сте парови од кланот Кардашијан-Џенер секако е Кајли Џенер со нејзиното момче Травис Скот. Но, тоа воопшто не значи дека ...
сите 20 | | | веќе видена

Мегабогаташите изнајмуваат луксузни јахти кои изнесуваат неверојатни 115 илјади фунти неделно - само за да ги изневеруваат своите сопруги со љубовници и ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден брачен пар од Кина четири години се обидувал да добие бебе, но безуспешно. Кога побарале лекарска помош, парот открил дека го правеле тоа потполно ...
сите 7 | | | веќе видена

Oстануваат уште 6 дена до осмото издание на фестивалот за нова музика - Здраво Млади. Веќе 8ма година по ред со фина селекција на најсвежите бендови на ...
сите 17 | | | веќе видена

Повеќе од 1.000 вработени во американската компанија „Гугл“ потпишаа протестно писмо поради мистериозниот план на раководството на компанијата за создавање ...
сите 3 | | | веќе видена

Во нашиот регион се наоѓа државата која доби меѓународно признание за екологија и одржливост, пишува "National Geographic". Обединетите нации, 2017-та година ...
сите 4 | | | веќе видена

next