18-годишната Марија Х. во мај 2013. година исчезнала и цели пет години никој не знаел каде се наоѓа, но неодамна му се јавила на своето семејство преку ...
сите 6 | | | веќе видена

Манекенката го минува одморот во Италија со семејството и пријателите. Германскиот супермодел, 47-годишната Клаудија Шифер, своевремено важела за една од ...
сите 6 | | | веќе видена

Синоќа се одржа погребот на американската пејачка Арета Френклин, а последното испраќање на славната дива беше организирано во Детроит. На погребот ...
сите 12 | | | веќе видена

Сите активности на Водно викендов се запрени откако беше донесена одлука привремено да се стопираат работите на гасоводот се додека не се изнајде соодветно ...
сите 89 | | | веќе видена

За да заспиете, потребен ви е надворешен и внатрешен мир, а доколку слушате музика за јога пред спиење, вашето срце ќе биде поздраво. Истражувачи во Индија ...
сите 3 | | | веќе видена

Apple Watch е доминатен уред на пазарот на паметните телефони, а наскоро можеме да ја очекуваме и најновата генерација која што од американската компанија ...
сите 11 | | | веќе видена

Додека поголемиот дел од возачите брзаат кон работното место или домот, не гледајќи што се случува околу нив, еден мотоциклист забележал маче како исплашено ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради притисокот за подобрување на вештините за комуницирање на англиски јазик, како меѓу учениците, така и меѓу професорите, јапонското Министерство за ...
сите 13 | | | веќе видена

Бен Афлек со години е познат по љубовта кон алкохолот и игрите на среќа, поради што и му се распадна бракот. Холивудскиот глумец сега повторно е во проблеми. ...
сите 7 | | | веќе видена

Една од најубавите жени на планетата, моделот Емили Ратајковски, во текот на целото лето ги покажувала своите секси облини и атрибути од разни перспективи, на ...
сите 8 | | | веќе видена

Познатата актерка, Џенифер Гарнер, конечно ја доби својата ѕвезда на холивудскиот Булевар на ѕвездите, а за таа прилика се појавила во тегет тоалета, која веќе ...
сите 31 | | | веќе видена

next