Очекувам зголемување на политичката поддршка и изградба на консензус за сите прашања кои се од наднационален интерес, меѓу кои е секако и имплементација на ...
сите 74 | | | веќе видена

Иако инаку не фотографира веридби и венчавки, фотографот Метју Дипел неодамна во националниот парк Јосемити во Калифорнија го фотографирал моментот во кој едно ...
сите 3 | | | веќе видена

Истражувачите тврдат дека дека направиле фотографии од совршените маж и жена, комбинирајќи ја структурата на лицата на најпривлечните познати личности, пишува ...
сите 2 | | | веќе видена

Работници пронашле човечки коски во ватиканската амбасада во Италија, а полицијата го истражува овој случај, соопшти Ватикан. Италијанските медиуми известиле ...
сите 7 | | | веќе видена

Конор Мекгрегор се покажа дека е тврд орев и дека е еден од најдобрите ММА борци што воопшто некогаш се борел. Иако со последната пресметка загуби од Кабиб ...
сите 23 | | | веќе видена

Ана Беј, шведска влогерка која ја води онлајн програмата "School of Affluence" преку која ги учи спонзорушите како да привлекуваат богати мажи, објавила видео ...
сите 13 | | | веќе видена

Од Фејсбук не откриваат премногу информации околу тоа кој е најпогоден од последниот пропуст и хакерскиот напад, па на корисниците им останува самите да се ...
сите 40 | | | веќе видена

Секако, официјално се уште ништо не е познато, но речиси сигурно е дека ќе видиме нови таблети, надоградени преносни компјутери и секако, унапреден iMac. ...
сите 41 | | | веќе видена

Туристите со текот на годините развиле репутација на случајни уништувачи на разни непроценливи уметности - а сега изгледа дека едно дело во музејот „Seralves“, ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако помина повеќе од една година во вселената, астронаутот на НАСА, Скот Кели има прилично импресивен албум со фотографии направени од вселената. Кели на ...
сите 15 | | | веќе видена

Златна петорка во режија на Горан Тренчовски ја доби наградата за најдобар странски филм на реномираниот филмски фестивал во Велс Cardiff International Film ...
сите 19 | | | веќе видена

Имено, Холивуд веќе подолго време е на удар на критики, бидејќи улогите на геј лица им се доделуваат на хетеросексуалните глумци. Во јули оваа година глумицата ...
сите 2 | | | веќе видена

Официјалното деби на Леброн Џејмс во дресот на Лос Анџелес Лејкерс пред домашната публика во „Стејплс Центарот“ беше засенето со тепачката во која учествуваа ...
сите 16 | | | веќе видена

Хулен Лопетеги вчера и официјално беше отпишан од страна на првите луѓе на Реал Мадрид и му беше врачен отказ по високиот пораз од Барселона на „Ел Класико“, ...
сите 187 | | | веќе видена

next