Само 21,6 проценти од луѓето гласале на локалните избори во Албанија, кои ги организирала партијата на премиерот Еди Рама и покрај бојкотот на опозицијата и ...
сите 47 | | | веќе видена

Освен што е вистински симбол на летото, лубеницата е исклучителен симбол за здравје. Лубеницата изобилува со витамини и минерали. Го одржува телото хидрирано, ...
сите 17 | | | веќе видена

Вчера на социјалните мрежи се појави видео од расположени туристки во Сплит кои возејќи се во едно такси, го искористиле црвеното светло на семафорот и им ...
| | веќе видена | слични

„Сите беа возбудени поради неговото враќање во оваа франшиза, но потоа “ладен туш“ - изјавил извор близок на продуцентите на филмот. Пејачката Грејс Џонс ...
| | веќе видена | слични

И Грците често знаат да се збунат. Со оглед на тоа дека голем број од туристите летуваат во областа на северна Грција тогаш треба да знаете дека тоа што е ...
сите 2 | | | веќе видена

Томпсон кој имаше тешка повреда во финалето од НБА лигата против Торонто Репрорс, ќе остане во Голден Стејт кои му понудија максимален петгодишен договор ...
сите 18 | | | веќе видена

Овие денови, медиумите пишуваат за разводот на популарниот македонски кошаркар Перо Антиќ и неговата сопруга, Ружица Антиќ. По 13-годишниот брак, причините за ...
сите 2 | | | веќе видена

Парфемите имаат моќ да го поправат расположението, да нè потсетат на некоја драга личност или да нè вратат во некој за нас убав период. Како мирисот влијае на ...
| | веќе видена | слични

Плажата на Свети Стефан прогласена е за една од најубавите плажи во Еропа, по оцена на британското списани „Evening Standard“. Меѓу 30-те најубави плажи во ...
| | веќе видена | слични

next