Сексуалните фантазии уште се табу тема, но за тоа нема потреба. Барем така тврди социјалниот психолог Џастин Лехмилер, автор на книгата „Кажете ми што сакате: ...
сите 27 | | | веќе видена

Американското Министерство за одбрана донесе одлука конечно да престанат да се користат 8-инчните Floppy дискови за координирање на нуклеарните сили на САД. ...
сите 2 | | | веќе видена

Погледнете кои намирници лесно се варат во вашиот желудник, а кои се тешки за обработка. Доручекот е најважниот оброк кој ја дава целата потребна енергија, но ...
сите 17 | | | веќе видена

Меѓу бројните препознатливи знаменитости на Њујорк, се наоѓа и една помалку позната, но ништо помалу интересна. Уметнички обликуваната градежна структура ...
| | веќе видена | слични

Сите добро знаеме дека кучињата се неверојатно способни и интелигентни. Некогаш, нивната снаодливост нè изненадува, а некогаш не можеме да поверуваме дека ...
| | веќе видена | слични

Порад својата необична географија и непристапен терен составен од исклучително стрмни и високи бочни карпи, тоа е подрачје и дом на многубројни необични ...
| | веќе видена | слични

Започна првиот европски филмски предизвик или European Film Challenge, чиј почеток беше одбележан со проекција на краткиот филм “Налепница“ во режија на Георги ...
сите 82 | | | веќе видена

На Стромболи некогаш живееле голем број луѓе, но по бројните ерупции, поголемиот дел од населението одлучилo да пронајде побезбедно место за живот. “Да ја ...
| | веќе видена | слични

Синглот „Ред Сафари“ е дел од саундтракот за филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски. Синглот и видео спотот излегуваат истовремено со успешната светската ...
сите 42 | | | веќе видена

Аналитичката компанија ГФК составила рејтинг од европските земји според куповната моќ на населението. На листата од 47 земји, Украина се нашла на последно ...
сите 10 | | | веќе видена

Познатиот македонски пејач, автор и композитор, Роберт Билбилов, во последно време многу не се експонира во јавноста. Но, тоа воопшто не значи дека тој е ...
| | веќе видена | слични

Експертите од своите области на медицината кои се занимаваат со проучување на мозокот велат дека некои намирници значително штетат на здравјето на мозокот, па ...
| | веќе видена | слични

next