Романија усвои нови мерки со цел спречување на растот на бројот на заболени од коронавирус. Меѓу мерките кои се воведуваат во Романија, задолжително е носење ...
сите 499 | | | веќе видена

Ако не знаете што е ghosting веројатно не сте го доживеале. Ghosting е начин на кој одредени луѓе прекинуваат комуникација со партнерот или симпатијата, така ...
сите 121 | | | веќе видена

Жозе Мурињо во последното коло успеа да се избори за шестото место на табелата и Тотенхем си обезбеди излез во Европа наредната сезона, па сега се врати во ...
сите 35 | | | веќе видена

Првиот човек на „Тесла“, Илон Маск предупреди дека вештачката интелигенција би можела да ги „надвладее“ луѓето за помалку од пет години. Ова предвидување ...
сите 5 | | | веќе видена

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) денеска објави видео од операција за апсење жители на една централноазиска република во Санкт Петербург. Тие биле ...
сите 19 | | | веќе видена

Американските претседатели започнуваат војна некаде во светот за да добијат избори, е познато сценарио од филмовите. Но, Доналд Трамп е претседател кој не ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден од петмина пациенти кои во Германија биле хоспитализирани поради Ковид-19 подлегнал на болеста, а стапката на смртност се искачи на 53 проценти за оние ...
сите 28 | | | веќе видена

Во Белорусија се уапсени 33 руски државјани за кои тамошните власти тврдат дека се членови на руската приватна група на воени платеници „Вагнер“. До апсењето ...
сите 30 | | | веќе видена

Во првата седница од август преку Механизмот за цивилна заштита, а по барање на Министерството за здравство, во државава ќе пристигне медицински тим од ...
сите 78 | | | веќе видена

Мадона на Инстаграм објавила видео во кое ја поддржала контроверзната лекарка Стела Имануел, а социјалните мрежи ја цензурирале таа објава. Поп-кралицата ...
сите 11 | | | веќе видена

Единицата за економски и компјутерски криминал при МВР ја информира јавноста дека постапува по нелегалните градежни активности во реонот на Трговскиот центар ...
сите 43 | | | веќе видена

После летот долг 7 илјади километри, во Индија денес слетаа пет француски авиони од 4+ генерација - "Dassault Rafale". Станува збор за првите испорачани летала ...
сите 10 | | | веќе видена

Доколку сакате сериозна врска тогаш треба да ги избегнувате мажите од овие старосни групи. Австралијанката Џана Хокинг напишала своја љубовна исповед за ...
сите 4 | | | веќе видена

next