Доколку често патите од киселина, чајот од камилица или нане би требало да ви помогне. Избегнувајте ги гумите за џвакање без шеќер бидејќи дополнителните ...
сите 11 | | | веќе видена

Доколку некогаш сте сонувале да се капите во слатка и во солена вода истовремено и сте мислеле дека тоа не е возможно тогаш сте се излажале. Базенот кој плови, ...
сите 4 | | | веќе видена

Џенифер Лопез, како што кажавме на денот кога ѝ беше роденден, од својата посилна половина Алекс Родригез добила “скапоцено порше“. Пејачката и актерка Џенифер ...
сите 8 | | | веќе видена

Популарниот Трампов ѕид на границите на Мексико конечно ја пронајде и својата забавна страна така што станал игралиште и за стари и за млади. Проектантите ...
сите 5 | | | веќе видена

За водата да биде добра за пиење мора да ги мине тестовите во лабораторија и да добие дозвола од експертите да се користи за човекова употреба. Некои од ...
сите 26 | | | веќе видена

Владата на денеска одржаната седница ја разгледа и усвои и Информацијата во врска со потребата од спроведување процес на проверка (ветинг) на вработените во ...
сите 34 | | | веќе видена

Шпанската кралица Летиција во многу наврати досега го оправдала епитетот „икона на стилот". Таа е дама која не само што се носи со своите формални обврски, ...
сите 10 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Куманово изјави дека ако опозицијата сака предвремени избори, тие можат да бидат одржани во октомври 2020 година. Премиерот ...
сите 111 | | | веќе видена

Трчањето не е едноставно – потребно е да ја одберете вистинската рута, да се држите до неа и да ја истрчате до крај. Многумина секојдневно се справуваат со ...
сите 2 | | | веќе видена

next