Прв пат во историјата НБА франшизата од Њу Орлеанс, сезоната ја започна со две победи, настапува под името Пеликанс. Изминатата ноќ Пеликанс ги декласираа ...
сите 142 | | | веќе видена

Англиските медиуми постојано излегуваат со нови информации за хорор случката пред стадионот на Лестер, а меѓу првите вести беше и онаа дека Каспер Шмајхел во ...
сите 172 | | | веќе видена

Најновиот робот кој што наликува на голема змија, развиен е во Јапонија и успешно демонстрираше качување по скала. Научниците од Кјото Универзитетот се ...
сите 3 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон во текот на посетата на Словачка од умерени критики преминал на жесток напад на унгарските и полските лидери нарекувајќи ...
сите 42 | | | веќе видена

Ако сакате да ги отстраните вишокот килограми, тогаш секојдневно треба да ги консумирате овие намирници. 1. Зеленчук Зеленчукот мора да биде најзастапен во ...
сите 14 | | | веќе видена

Статистиката на Собранието на Република Македонија покажува дека од вкупниот број на закони донесени од Собранието, кои биле предлог на Владата на Република ...
сите 8 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид го повика градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, јавно да го презентира проектот „Реконструкција на Кеј Македонија“. „Стојаноски не го ...
сите 8 | | | веќе видена

На 1 ноември „Транспаренси интернешнл – Македонија“ ќе направи увид во записниците од спорниот избор на обвинители во Советот на јавни обвинители на седницата ...
сите 3 | | | веќе видена

next