Најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ во недела за првпат гостува во „Еден на Еден“. Легендарниот Чола во студиото кај Жарко Димитриоски беше пречекан од ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешната сопруга на Пабло Ескобар откри дека колумбискиот нарко бос ја силувал кога имала само 14 години, а потоа ја натерал да абортира. Во своите мемоари ...
сите 4 | | | веќе видена

По големиот инцидент на натпреварот помеѓу Хјустон Рокетс и Лос Анџелес Лејкерс, во кој неколку играчи си поделија тупаници, уште еден инцидент се случи на ...
сите 3 | | | веќе видена

Јужнокорејски Самсунг идната година ќе претстави три “Galaxy S10” модели, како и долгоочекуваниот телефон со флексибилен екран на преклопување. Според ...
сите 23 | | | веќе видена

Apple не само што е најпрофитабилната технолошка компанија, туку е и на врвот на листата која ги вклучува сите компании ширум светот. Со широк спектар на ...
сите 6 | | | веќе видена

Данската тенисерка Каролина Возњацки, која моментално е трета на WTA листата открила дека боледува од ревматоиден артритис, тешка автоимуна болест. Како што ...
сите 2 | | | веќе видена

Кирил Лазаров беше искрен и не ја криеше лутината при соочувањето со новинарите веднаш по крајот на мечот меѓу Македонија и Турција кој се одигра во Битола, ...
сите 2 | | | веќе видена

Славната пејачка Џенифер Лопез и нејзиното момче, Алекс Родригез од ден на ден ги инспирираат своите фанови со завидната форма и снимките од заедничките ...
сите 10 | | | веќе видена

Преку протестен марш во Скопје граѓаните испратија порака за хуманост и против насилство врз животните, како и за трајно и хумано решавање на проблемот со ...
сите 35 | | | веќе видена

Селекторот на сениорската женска кошаркарска репрезентација, Марјан Лазовски го објави поширокиот список на играчи на кои ќе смета за последните два ...
сите 2 | | | веќе видена

next