Замислете ја следната сцена. Се упатувате кон деловен состанок или средба со пријателите и во еден момент Вашиот телефон вибрира: "Ах, тоа е мојата сакана", ...
сите 4 | | | веќе видена

Денешната комуникација е незамислива без емоуџија, и за многу кратко време се појавуваат некои нови кои ни го олеснуваат секојдневното допишување со блиските, ...
сите 7 | | | веќе видена

Кон крајот на јануари Светската организација за интелектуална сопственост го одобри патентот на јужнокорејски Самсунг за изработка на паметна маица чија што ...
сите 13 | | | веќе видена

Кросфитот како еден од поновите начини на вежбање, полека си го наоѓа и својот пат во Македонија. Со цел подобро да се запознаеме со ваквата дисциплина, ...
сите 7 | | | веќе видена

Памела Андерсон минатата година беше дел од француското издание на шоуто “Dancing With The Stars”, а видеото од нејзиниот провокативен настап со партнерот ...
сите 6 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскјер ова утро порача дека има големи планови за Манчестер Јунајтед и веќе во својата глава има програмирано како треба да изгледа тимот во ...
сите 179 | | | веќе видена

Откако вчера беше потврдено дека телото пронајдено во урнатиот авион во каналот Ламанш е на Емилијано Сала, денес целиот свет почна да се збогува со играчот. ...
сите 70 | | | веќе видена

За сите оние кои сакаат да го посетат Париз и да си приуштат едно необично патување, направена е викендичка по примерот на анимираниот филм и приказната за ...
сите 6 | | | веќе видена

Актерката Никол Егерт се прославила со улогата во серијата "Чувари на плажата" во 90-тите години. Во меѓувреме одлучила да ја напушти глумата и да се занимава ...
сите 4 | | | веќе видена

next