Први процени на штетата која Флоренс ќе ја предизвика во Америка: Страшниот ураган ќе ги чини САД најмалку 60 милијарди долари Приватната американската ...
сите 166 | | | веќе видена

Добитникот на Пулицерова награда, новинарот Џон Керироу, тврди дека со наглиот подем и брзиот пад на "чудото од дете", Елизабет Холмс, основач на компанијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Репрезентативците на Швајцарија, Гранит Џака и Џердан Шаќири пред неколку месеци предизвикаа бројни контроверзии со нивните прослави на головите постигнати ...
сите 13 | | | веќе видена

Во соопштението се наведува дека САД од секогаш го поддржувале сувереното право на Косово на војската и соработувале од близу со Косово за да го постигнат тоа. ...
сите 35 | | | веќе видена

Дури и ако не сте љубител на купување на половна роба, да знаете дека ќе бидете воодушевени со употребуваниот авион на катарското кралско семејство, кој е ...
сите 20 | | | веќе видена

Непосредно пред своето обраќање на парламентарната сесија на Европскиот Парламент во Стразбур, Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев ...
сите 13 | | | веќе видена

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Рожер Федерер вчера доживеа шокантна елиминација од Џон Милман во осминафиналето на Ју-Ес-Опен. Милман е првиот ...
сите 51 | | | веќе видена

Серена Вилијамс во четврфиналето на УС Опен успеа да ја победи конкурентката Каролина Плишкова. 36-годишната ветеранка со 2:0 (6-3, 6-4) ја елиминираше ...
сите 18 | | | веќе видена

Френк Бормен, првиот човек кој во 1968 година летал околу Месечината, објаснил дека глетката од Аполо 8 била интересна одвај 30 секунди и дека цело време сакал ...
сите 23 | | | веќе видена

Кејт Мос (44) во модната индустрија е од 14 години и изгради кариера која е тешко да се надмине. Една од најуспешните топ модели во историјата е позната и како ...
сите 7 | | | веќе видена

Католичката црква во Германија го призна „депресивното и срамно“ наследство на сексуално злоставување во црквата, откако протече студија според која свештеници ...
сите 22 | | | веќе видена

Вооружена екстремистичка група, која се претставува како Албанска национална армија (АНА), постави видеоснимка, барајќи од албанските и косовските власти да не ...
сите 8 | | | веќе видена

next