Наставничката која силувала 15-годишен ученик ќе мора на ученикот да му плати оштета од милион долари. Односот со наставничката Џенифер Касвел на детето му ...
сите 15 | | | веќе видена

Во моментот на напад околу 105 затвореници биле во притворната единца. Во текот на упадот на владините безбедносни сили во затворот во градот Пуерто Ордас во ...
сите 5 | | | веќе видена

Девојка доживеа несреќа спуштајќи се по тобоган во аква парк, каде додека се спуштала на гума со своето друштво, одеднаш се лизнала од гумата и го скршила ...
сите 5 | | | веќе видена

Австралиска научна агенција тврди дека верува дека исчезнатиот малезиски авион се срушил во морето северозападно од подрачјето каде што двегодишната интензивна ...
сите 16 | | | веќе видена

Полицијата, пожарникарите и итната помош веднаш се појавиле на самото место, како и еден преговарач... Уапсен бил мажот кој ја држел жената заробена во ...
сите 9 | | | веќе видена

Официјален претставник на полицијата изјави дека два коларски пекари, кои по изглед се слични на дивите свињи, биле украдени за време на викендот од зоолошката ...
сите 16 | | | веќе видена

12-годишното девојче се породило во тајност, па детето го оставило во грмушки. Овој шокантен настан се случил во кинеската покраина Сечуан. Бебето, кое било ...
сите 4 | | | веќе видена

Новите раководни органи на Македонската радио-телевизија и на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе бидат избрани дури по усвојувањето на ...
сите 16 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Петро Порошенко во текот на вчерашниот ден наредил отворање на „темелна“ истрага за информациите кои што ги објави „Њујорк Тамјс“ за ...
сите 331 | | | веќе видена

Првата дама на Зимбабве, Грејс Мугабе, побарала дипломатски имунитет поради обвиненијата дека нападнала млада манекенка во Јоханесбург, пренесува "AP". Мугабе ...
сите 4 | | | веќе видена

Турските безбедносни сили приведоа петмина борци од терористичката групација „Исламска држава“, кои планирале да извршат напад во Истанбул, соопштија локалните ...
сите 43 | | | веќе видена

Рускиот олигарх Алексеј Шаповалов официјално се венчал со свршеницата Ксенија Тсаритсина на луксузна церемонија во Москва. Иако имаат две деца, дури сега ...
сите 15 | | | веќе видена

next