Поранешниот косовски премиер и градоначалник на Јужна Митровица, Бајрам Реџепи, утрово почина на 64-годишна возраст во болницата во Турција, по мозочен удар, ...
сите 31 | | | веќе видена

Шпанскиот пливач Фернандо Алварес стана хит на социјалните мрежи поради својот потег за време на трката 200 метри градно на Мастерс турнир за ветерани кој ...
сите 7 | | | веќе видена

Во пресрет на Евробаскетот кој ќе се игра од 31.август до 17.септември, селекторот на кошаркарската репрезентација на Србија, Александар Ѓорѓевиќ е ставен на ...
сите 56 | | | веќе видена

Филип Миркуловски беше спасителот на неговиот тим во натпревар од Купот на Германија, против второлигашот Констанц со 31-29 (16-11) Овој натпревар кој требаше ...
сите 2 | | | веќе видена

Терористите во Германија практично добија правна заштита - Сириец добил само 2 години затворска казна затоа што од ИСИС побарал пари за терористички напад кој ...
сите 26 | | | веќе видена

Заменик-капитенот на Црвена Звезда, Мичел Доналд е подготвен да направи една работа за да му помогне на својот клуб за реванш натпреварот за влез во групната ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите дипломати во Амбасадата на Србија, како што потврдија српски извори, се повлечени од амбасадата вчера, откако за тоа македонското Министерство за ...
сите 273 | | | веќе видена

Семејството на 7-годишниот Џулијан Кадман, кој исчезнал по нападот во Барселона, потврдило дека тој загинал во терористичкиот напад. Вчера била објавена веста ...
сите 150 | | | веќе видена

Дождот на метеори започна вчеравечер, а вечерва и во наредните две ноќи ќе имате можност да видите повеќе од стотици ѕвезди кои паѓаат секој час... ...
сите 4 | | | веќе видена

Во малиот град Сан Бернардо во Колумбија, високо во Андите, луѓето стануваат природно скаменети од причини кои и се непознати на модерната наука. Оваа ...
сите 4 | | | веќе видена

Русите го добија својот прв авион од петта генерација и сега можат да застанат „рамо до рамо“ со Американците кои што веќе имаат два модели на авиони од ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонското Министерство за надворешни работи се уште нема официјална информација од Белград зошто се повлечени дипломатите и вработените од Амбасадата на ...
сите 273 | | | веќе видена

Пукање и зголеменото присувство на полицијата и стражарите било забележано синоќа во затворот Идризово, откако според првичните информации се случил обид за ...
сите 50 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Велес синоќа изврши увид на лице место на автопатот Велес-Скопје каде што се случи тешка сообраќајна ...
сите 284 | | | веќе видена

next