Овогодинешното издание на Златните глобуси би поминало прилично досадно доколку на сите фотографии од црвениот тепих не се појави хостеса со шишиња вода за ...
сите 11 | | | веќе видена

Било зима кога Тангај со неговиот пријател и кучето тргнал во прошетка низ шумата. При прошетката, кучето успеало да надушка едно малечко животинче во снегот, ...
сите 2 | | | веќе видена

Астрономите објавиле истражување за таинствените сигнали кои доаѓаат од далечни галаксии, а кои се воочени со телескоп во Канада. Точното потекло на овие ...
сите 36 | | | веќе видена

Истражувачите од Стенфорд и Гугл користат вештачка интелигенција за изработка на мапите на Гугл, а таквата технологија досега дава фантастични резултати. ...
сите 7 | | | веќе видена

По направените интервјуа на Оле Гунар Солскјер и Мајкл Карик, следна „жртва“ на официјалната телевизија на Манчестер Јунајтед беше големата ѕвезда Пол Погба, ...
сите 91 | | | веќе видена

Скијач претрпел сериозна повреда на ногата на француските Алпи, па мораше да ги почека спасувачите кои што пристигнаа со хеликоптер. На видеото може да се види ...
сите 17 | | | веќе видена

Крадецот од Бразил минал многу лошо кога се обидел да го украде мобилниот телефон од една девојка на улица во Рио де Жанеиро, не знаејќи дека таа е шампионка ...
сите 3 | | | веќе видена

Јан Моакс, добитник на престижната француската книжевна награда "Gonkur", рекол дека жените постари од 50 години се "невидливи". Книжевникот, кој има 50 ...
сите 4 | | | веќе видена

Претходната генерација забележа одличен успех, но новата верзија на “CLA” на Мерцедес е уште поатрактивна и поголема. Купе верзијата на “A Class” на Мерцедес ...
сите 10 | | | веќе видена

next