"Секако дека бев нервозен, ми беше страв. Но, уште откако прв пат го фотографирав, знаев дека морам да го освојам", рекол Дејн Џексон, откако се спуштил низ ...
сите 9 | | | веќе видена

7-годишниот Итан Камил од Аљаска кој со своите другари се изгубил во голема снежна бура, раскажа како успеале да ја преживеат ноќта. Итан и уште три деца се ...
сите 8 | | | веќе видена

Тренингот на младите ракометари од школата „Кирил Лазаров 7“ во Велес покажа колку најмладите од овој град го сакаат ракометот. Тие ги усовршуваа ракометните ...
сите 17 | | | веќе видена

Јужнокорејската компанија во Сан Франциско и официјално ги претстави новите премиум уреди од Galaxy S серијата - S20, S20+ и S20 Ultra. Како што порачаа од ...
сите 68 | | | веќе видена

Роналдо Назарио одработи опширно интервју за „ДАЗН“ во кое направи комплетна ретроспектива на целата своја играчка кариера, започнувајќи од деновите во Бразил, ...
сите 38 | | | веќе видена

Американската актерка Шенон Доерти ја тужела осигурителната куќа бидејќи смета дека не и биле исплатени доволно пари за поправка на куќата по пожарот во ...
сите 9 | | | веќе видена

Бројните фанови на покојниот актер Лук Пери останале разочарани бидејќи на 92-то доделување на Оскарите никаде не било споменато неговото име со што би му се ...
сите 9 | | | веќе видена

Една од најпопуларните музички ѕвезди на светот и авторот на најслушаните хитови на денешницата, DJ Snake доаѓа на EXIT! Популарниот парижанец ќе има чест да ...
сите 8 | | | веќе видена

Комуникација меѓу обвинетиот Бојан Јовановски и осудениот Зоран Милевски во „Рекет“ беше призентирана на денешното рочиште. Во една од пораките Милевски на ...
сите 325 | | | веќе видена

Џиновскиот рој на скакулци може да се спушти од двете страни на границата меѓу Индија и Пакистан во периодот на пролетта и летото годинава, соопшти мониторот ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и меѓународна соработка на Италијанската Република, Луиџи ди Мајо, денеска е во еднодневна работна посета на Република Северна ...
сите 596 | | | веќе видена

Фановите на Барселона секогаш позитивно ќе се навраќаат на 29-ти ноември 2010-та година, од едноставна причина што на тој датум Барса предводена од Пеп ...
сите 10 | | | веќе видена

next