Десетмина морнари исчезнале денес по судир на американски воен брод и танкер во близина на Сингапур, објавила американската воена морнарица, чии уништувачи со ...
сите 21 | | | веќе видена

Туристите би можеле да се најдат на другата страна на законот ако не се свесни за правилата кои се на сила во некои популарни средоземни дестинации. Уринирање ...
сите 8 | | | веќе видена

Како што најави на почетокот на летото и во увертирата за младинското Европско првенство кое се одигра во Полска, селекторот Игор Ангеловски одлучи значително ...
сите 25 | | | веќе видена

Фенербахче има сериозна негатива од гостувањето во Скопје во рамките на двомечот од Лига Европа со Вардар. Реваншот е на програмата во четврток во Истанбул, а ...
сите 207 | | | веќе видена

Англиските таблоиди се погласно најавуваат дека Златан Ибрахимовиќ ќе го обнови договорот со Манчестер Јунајтед откако рехабилитацијата минува во подобар тек ...
сите 19 | | | веќе видена

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, тврди дека расчистувањето на тетовската депонија е веќе започнато. Сметот се носи во трансфер-центар, а за остатоците ...
сите 127 | | | веќе видена

Цената на „евросупер БС 95“ и на „евродизелот“ останува иста, а „евросупер БС 98“ се зголемува половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...
сите 34 | | | веќе видена

Повеќе од стотина експерти за роботика ги повикаа Обединетите нации да превземат чекори за да го спречат развојот на „роботи убијци“, пренесува британски ...
сите 10 | | | веќе видена

Република Македонија развива пријателски односи со сите соседни земји. Кога постојат отворени сензитивни прашања помеѓу два наши соседа, Владата на Република ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Арбен Таравари, демантира денес дека на деветгодишното девојче кое беше повредено во превртениот автобус вчера на враќање од Грција му ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи снимката од нејзиното однесување била споделена многу пати, а многу критичари ја повикуваат да поднесе оставка, пишуваат европските ...
сите 63 | | | веќе видена

Ѕвоното на Биг Бен од денес напладне официјално нема да се огласува, и ќе продолжи да "молчи" наредните четири години, се додека трае реновирањето на ...
сите 18 | | | веќе видена

next