На Твитер се појави снимка на која загрепскиот градоначалник Милан Бандиќ кугла – или се обидува да кугла, да бидеме попрезицни. Бандиќ пробувал да ја погоди ...
сите 3 | | | веќе видена

Како што пишува Independent, една од најголемите поп ѕвезди Мадона ќе настапи на овогодинешниот Евросонг во Израел. Европската емитерска унија потврди за Харец ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, им порача на градоначалниците дека ќе бара одговорност доколку парите ги трошат недомаќински и за луксузи, ...
сите 20 | | | веќе видена

Ако во последно време сте ги разлистувале модните списанија, сте ги гледале модните ревии или пак сте прошетале низ трговските центри, веројатно сте го ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако наскоро планирате да го посетите Големото Јаболко и имате желба да трошите пари, тогаш овој текст е совршен за вас... Особено ако сакате слатки, посебно ...
сите 3 | | | веќе видена

Се чини дека наскоро ќе добиеме нов модел на познатата британска компанија после повеќе од 10 години. Lotus објави видео во кое се открива силуетата на новиот ...
сите 16 | | | веќе видена

Новите правила во баровите забрануваат купување алкохол, што значи дека промоциите "Happy hour" и "Купи едно, добиј две", но и пиењето на алкохолни пијалоци ...
сите 5 | | | веќе видена

next