Збунет бербер избричил знак „play“ на главата на еден клиент - бидејќи тој му покажал паузирана снимка од фризурата која ја сакал. Маж од Кина сакал да изгледа ...
сите 2 | | | веќе видена

Саудијката Рахаф Мухамед, која поради страв од семејството побегнала од својата земја и добила азил во Канада, ужива во својата слобода, пренесува Дејли Меил. ...
сите 14 | | | веќе видена

Како се создадени дел од најубавите македонски евергрини и што прават денеска легендите кои ги испеаја. Во Божиќниот специјал на „Еден на Еден“ уживавме заедно ...
сите 5 | | | веќе видена

Популарната пејачка Ријана го тужела својот татко Роналд Фенти, бидејќи го искористил нејзиното име за да напредува со својот бизнис, пренесува BBC: Ријана ...
сите 15 | | | веќе видена

Селекцијата на Германија беше пред победа во големото дерби со Франција во групата А на Светското првенство, а за да се случеше тоа требаше да ги одбрани ...
сите 11 | | | веќе видена

Тoм Тибодо е разрешен од своите обврски во НБА франшизата Минесота Тимбервулвс. Тибодо беше тренер и претседател на кошаркарските операции во овој тим. За ...
| | веќе видена

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн се огласи на социјалните мрежи откако беше соопштено дека претрпел посериозна повреда. Од Тотенхем синоќа потврдија дека Хари ...
сите 54 | | | веќе видена

На крајот на 2018-та година излезе нов филм за најпознатата филмска дадилка, Мери Попинс, а една сцена од тој филм последниве денови стана хит на интернет, ...
сите 3 | | | веќе видена

Талат Џафери продолжува со опасните провокации спрема македонскиот народ и македонската држава со неуставното објавување на Законот за јазици и Законот за ...
сите 328 | | | веќе видена

Ако некој во Холивуд е познат по неверојатните телесни трансформации, тоа секако е Кристијан Бејл. Познатиот актер толку "се внесувал" во своите улоги, па за ...
сите 2 | | | веќе видена

Спиралниот солитер обраснат со дрво победил на меѓународниот конкурс за дизајн на објекти, кој ќе биде дел од новиот комплекс на јужниот брег на Мелбурн, во ...
сите 3 | | | веќе видена

Привремениот тренер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер секојдневно ги полни медиумите во Англија поради неговиот фантастичен почеток на клупата на ...
сите 89 | | | веќе видена

next