Натпреварот помеѓу Вардар и Барселона во Лигата на шампионите кој ќе се игра на 11-ти ноември привлече огромен интерес кај македонската спортска јавност, ...
сите 91 | | | веќе видена

Металург конечно успеа да ја забележ првата победа во најелитното ракометно натпреварување и тоа по во шестиот меч во Лигата на шампионите. Металург иако ...
сите 29 | | | веќе видена

Холи Варланд е 27-годишна девојка од Австралија која умира. Таа боледува од мускулна дистрофија "Limb-girdle", болест која предизвикува изумирање на сите ...
сите 3 | | | веќе видена

Конјуктивитис е најчеста болест на очите во сите развиени земји. Може да варира од благо воспаление со солзење на окото до силно воспаление кое предизвикува ...
сите 2 | | | веќе видена

Брук Вест (26) од Нов Зеланд во својата кариера како спонзоруша, добила поклони во вредност од 30.000 долари, кои вклучуваат лап топи, егзотични патувања па ...
сите 9 | | | веќе видена

Бременоста на Меган Маркл веќе со недели ги полни страниците на британските таблоиди, а обожавателите на кралското семејство сакаат да го знаат секој детаљ. ...
сите 35 | | | веќе видена

Жената која го родила вашиот сакан партнер секако ја заслужува вашата почит. Нормално дека постои можност помеѓу вас да има недоразбирања, но ваша должност е ...
сите 29 | | | веќе видена

Исто како и луѓето, така и големите градови се раѓаат, развиваат и менуваат. И како што во текот на животот сите ние добиваме прекари кои најдобро не' ...
сите 4 | | | веќе видена

Чиле се наоѓа на најјужниот дел на Јужна Америка, па јасно ви е дека во моментите на зима во нашата земја, некој таму ужива на некоја од многубројните плажи. ...
сите 2 | | | веќе видена

Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Германскиот возач на Рено, Нико Хулкенберг смета дека Бразилското Гранд При има се што е потребно, фантастичната патека на Интерлагос, посебната атмосфера во ...
сите 13 | | | веќе видена

next