Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во четвртфиналето на Роџерс купот бидејќи минатата ноќ го победи Аргентинецот Гвидо Пеља со 6:3, 6:4. Бранителот на ...
сите 107 | | | веќе видена

Едно момче од Флорида било толку гладно што се јавило во полиција и нарачало пица. Набрзо добило повеќе отколку што очекувало. 5-годишниот Мануел Бешара, ...
сите 2 | | | веќе видена

Рускиот претседател Борис Јелцин пред 2 децении го именуваше својот четврти премиер за помалку од година и пол. Тоа беше релативно непознатиот Владимир Путин, ...
сите 32 | | | веќе видена

Навивачите на Челси воопшто не се среќни откако фудбалерот кој има над 250 настапи за овој клуб се реши да го замени синиот дрес со оној на лутиот ривал од ...
сите 16 | | | веќе видена

Давид Луиз го изрежира најконтроверзниот трансфер во последниот ден од преодниот рок во Англија, бидејќи искусниот бразилски репрезентативец одлучи да изрежира ...
сите 18 | | | веќе видена

ЈП „Водовод и канализација“ соопшти дека поради големата потрошувачка на вода за време на топлотниот бран што го зафати Скопје дополнително се вклучени 4 ...
сите 29 | | | веќе видена

Откако рано утрово во италијанскиот весник „Ла Верита“ беше објавено второто продолжение од аферата „Рекет“ која што ја тресе Македонија, на социјалната мрежа ...
сите 256 | | | веќе видена

На Фејсбук страницата која ги следи случувањата во Грција се појавила објава од фотографии на една интересна експедиција од Полска која тргнала на море во ...
сите 2 | | | веќе видена

Дуке Бојаџиев му го посвети на Охридското езеро концертот кој го одржа синоќа во рамки на Охридско лето. Тој ја повика публиката во преполното гледалиште на ...
сите 16 | | | веќе видена

Легендата на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс вели дека навивачите не треба да „жалат“ по Ромелу Лукаку по неговото заминување во Интер, бидејќи не е ништо ново ...
сите 111 | | | веќе видена

Морничава, застрашувачка, но омилена готик фамилија - семејството Адамс, се враќа кон крајот на оваа година на малите екрани во вид на цртан филм кој кланот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Младиот Англичанец го остварил сонот за кој сонуваат сите и така станал првиот добитник на национална лотарија за живот и ќе прима околу 10.800 евра секој ...
сите 3 | | | веќе видена

Apple после второто овогодишно тромесечие падна на четвртото место на листата со најголеми произодители на паметни телефони во светот која ја состави британски ...
сите 34 | | | веќе видена

Националниот парк во Тајланд, Ераван, никого не остава рамнодушен со неверојатната убавина, прекрасната тиркизна вода, но и нереалните водопади. Овој парк е ...
сите 2 | | | веќе видена

next