Мајката на 22-годишниот Јунес Абујакубу, момчето по кое трага полицијата поради можно учество во нападот со комбе во Барселона, го повикала синот да се предаде ...
сите 71 | | | веќе видена

Еден Азар во јуни оваа година го скрши зглобот на тренинг со репрезентацијата на Белгија и фудбалерот на Челси се уште се опоравува од повредата. Иако тој е ...
сите 8 | | | веќе видена

Раководството на Баерн Минхен константно ги коментира актуелните случувања на европската фудбалска сцена, а во својата последна изјава Ули Хенес испрати ...
сите 16 | | | веќе видена

Фотографот Џејкоб Лаукаитис одлучил да тргне на едно многу необично патување. Тој, имено, патувал во Северна и Јужна Кореја, кои некогаш биле една земја, за да ...
сите 265 | | | веќе видена

Веќе час и половина гори депонија во Тетово, која според информациите на Макфакс е во близина на силосите за жито на „Жито Полог“, а пак чадот се гледа уште од ...
сите 28 | | | веќе видена

"Бугарија е на највисокото ниво на популарност на Балканот. Кај нив можеме да забележиме млади деца на возраст од 13 до 18 години кои котираат високо на ...
сите 2 | | | веќе видена

Полицијата и службите за безбедност тргнале во потрага по преостанатите членови на терористичката ќелија, која ја сочинуваат марокански државјани. Ширум Европа ...
сите 368 | | | веќе видена

Германскиот овчар наречен Капетан, побегнал од дома по смртта на својот сопственик, Аргентинецот Мигел Гузман во 2006. година. Кога една седмица подоцна ...
сите 6 | | | веќе видена

next