Најмладата британска лото милионерка Џејн Парк е спремна да му плати 60 илјади фунти годишно на маж кој би излегувал со неа. Парк станала позната ширум светот ...
сите 8 | | | веќе видена

Три седмици пред состанокот меѓу американскиот и кинескиот претседател, Доналд Трамп и Кси Џинпинг, Пекинг бележи рекорден извоз и се обидува да најде начин да ...
сите 14 | | | веќе видена

Не е лесно да ја пронајдете својата друга половвина. Би можело дури да се каже дека сте ја добиле животната лотарија, кога ќе ви се пружи шанса да го поминете ...
сите 13 | | | веќе видена

Дали би требало да практикувате сексуални односи со поранешните партнери? За доброто на вашето емоционално здравје, здравиот разум ви вели не. Но, судејќи ...
сите 8 | | | веќе видена

Американскиот музичар Фарел Вилијамс му забрани на американскиот претседател Доналд Трамп јавно да ја користи неговата музика, бидејќи неговиот хит "Happy" бил ...
сите 2 | | | веќе видена

Хабиб Нурмагомедов, UFC првакот и еден од најпопуларните борци на денешницата, уште еднаш изјави дека не се смета за виновен за инцидентот после борбата против ...
сите 5 | | | веќе видена

Дерик Роуз, човекот кој жареше и палеше пред 8 години, и кој размислуваше да се повлече од активно играње кошарка поради повредите кои ги влечеше, сепак со ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот олимпиец, нордиско скијање Дарко Дамјановски со уште тројца другари оствариле луда добивка во обложувалница, откако со уплата од 250 денари, ...
сите 17 | | | веќе видена

По недамнешната анкета на Ројтерс, повеќе од 85% од луѓето во Америка редовно консумираат кофеин, па не е нималку чудно утрата да ги асоцираат на мирис од ...
сите 5 | | | веќе видена

Да се отспијат 8 часа некогаш не е доволно. Времето кога си легнувате да спиете има важна улога во одржувањето на здрава телесна тежина или во процесот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Шпанската кралица Летиција е вистинско олицетворение на женственоста и елеганцијата. Оваа дама допатувала во Швајцарија за да присуствува на конференцијата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Зошто да плаќате вистински водител, кога вестите ќе може да ги води виртуелен водител со вештачка интелигенција кој ќе може да работи по цели денови, без ...
сите 17 | | | веќе видена

next