Што се однесува на експериментите на НАСА, знаеме дека се необични - но овој оди малку подалеку на чудната страна. Тимот на истражувачи предводен од научници ...
сите 13 | | | веќе видена

Индиски и кинески војници се судриле, а имало и гаѓање со камења, во новиот граничен инцидент на Хималаите, навеле денес индиски извори. Инцидентот се случил ...
сите 6 | | | веќе видена

Само оваа пролет во жестоките судири на симпатизерите и противниците на режимот на Николас Мадуро, но и цивилите и силите за безбедност, загинале најмалку 120 ...
сите 40 | | | веќе видена

Во рамките на 3 милијарди фунти вредната воена програма на британското министерство за одбрана, беше произведена и оваа моќна „воена машина“ која што влегува ...
сите 6 | | | веќе видена

Како што пренесуваат англиските медиуми, Јирген Клоп се согласил да го продаде Филипе Кутињо на Барселона за околу 100 милиони евра. Меѓутоа, наводно од ...
сите 125 | | | веќе видена

Во рамките на денешната посета на Германија, заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со Михаел Рот, државен ...
сите 119 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави првите кандидати за градоначалници на претстојните локални избори. Како што информира генералниот секретар на партијата, Христијан ...
сите 78 | | | веќе видена

За разлика од претходната практика на раководството на прикривање и забошотување на прекумерната употреба на полициска сила, денешното раководство на МВР ...
сите 127 | | | веќе видена

Официјална посета на Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров на Кралството Шведска. Како продолжение на регионалната посета на ...
сите 58 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се огласи на својот профил на Твитер каде што ја коментираше постапката на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Јун. Да ...
сите 331 | | | веќе видена

Фотографијата од постара жена на протестите против неонацистите во Њујорк го обиколила светот, бидејќи во својот транспарент ги предупредува Американците ...
сите 51 | | | веќе видена

Портпаролката на руското министерство за надворешни работи тврди дека деновиве реториката на Пјонгјанг и Вашингтон е практично иста. Портпаролката Марија ...
сите 6 | | | веќе видена

Манекенката од Австралија, Џесика Вандер Лихи, моментално живее во Њујорк и решила отворено да зборува за случајот кога непознат човек ја допирал во јавен ...
сите 26 | | | веќе видена

Го поздравуваме интересот на опозицијата за работењето на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, како и за министерот Николовски и се ...
сите 22 | | | веќе видена

next