Индонезиецот кој со години успешно се преставувал како холивудски продуцент и земал пари од наивни жртви, конечно е уапсен. Харгобинд Тахирамани (41) е лоциран ...
| | веќе видена

Принцот Хари зборувал за првпат откако неговата сопруга Меган Маркл објави дека има спонтан абортус. Овој пат принцот го објасни своето мислење за ...
сите 6 | | | веќе видена

По повод пет години од склучувањето на Договорот за клима од Париз, „Еко Свест“ организира онлајн проекција на филмот „Како да го оставиш светот и да ги сакаш ...
сите 6 | | | веќе видена

Љубителите на фудбалот што ќе имаат среќа да набават билети мора да држат задолжителна физичка дистанца, да носат маски и не смеат да се прегрнуваат или да се ...
сите 19 | | | веќе видена

Атолот Куре во рамките на северозападните Хавајски Отсрови во Тихиот Океан е веројатно последното место во светот што не „слушнало“ за коронавирусот. Се работи ...
сите 4 | | | веќе видена

Во гостување на ТВ Сител министерот за правда Бојан Маричиќ, изјави дека Владата се уште не одговорила на Судот во Стразбур за аболициите на екс-претседателот ...
сите 53 | | | веќе видена

 На 66-годишна возраст, по кратко боледување, во 2018 година овој свет го напушти нашиот Горан Стефановски. Автор на 30 драми, сценарија за ТВ-филмови и ...
сите 4 | | | веќе видена

 Пред многу години, мајка ми реши да се стави на строга диета. Се сеќавам дека јадеше зелени јаболка како да ќе нема утре. Веројатно затоа денес не може ниту ...
сите 6 | | | веќе видена

 Веѓите се како украс на лицето, но не сите имаат среќа да се родат со густи и бујни веѓи. Професионалците сега нудат низа третмани за згуснување на веѓите, ...
сите 11 | | | веќе видена

 „На еден настан требаше да му послужам десерт на Даниел Редклиф. За жал, се сопнав и дел од десертот заврши врз неговата облека. Тогаш стана и почна тој да ...
сите 2 | | | веќе видена

 и се македонски јутубери , а воедно и љубовен пак, и кај младата публика се едни од омилените ликови на домашната Јутуб сцена, а нивниот хумор и ...
сите 4 | | | веќе видена

 Списокот веројатно би можеле да го прошириме 10 пати повеќе. Но, ова се хитовите кои ни одѕвонуваат во ушите, оние кои дефинитивно ги одбележаа последните 10 ...
| | веќе видена

 Нејзината коса се влече по подот и е навистина тешка за одржување, но Алона смета дека токму во неа се крие нејзината моќ. Алона Ануфриева (31) од Украина е ...
сите 3 | | | веќе видена

 Изгледа нежно и кршливо, а е неверојатно силна. Таа отвори и свој фитнес центар, каде работи како тренер. Јулија Винс е девојка од Русија која стана позната ...
сите 4 | | | веќе видена

 Полека, но сигурно, ни наближува празничната магија. Оваа година ни е потребна повеќе од кога било. Да внесе малку оптимизам, мир и спокој во нашите срца... ...
сите 15 | | | веќе видена

next