Заменик-министерот за екологија, Јани Макрадули, и вечерва преку Фејсбук не извести дека се уште е во Германија во потрага по чист воздух за Македонија. Вчера ...
сите 6 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на СДСМ, Павле Богоевски, во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ истакна дека владата нема време да се „занимава“ со ...
сите 16 | | | веќе видена

Ливерпул и Баерн Минхен одиграа крајно претпазливо на вечерашниот натпревар на „Енфилд Роуд“, земајќи го во предвид преголемиот влог и ризикот кој го носи еден ...
сите 4 | | | веќе видена

Кај пет автобуси во Кичево биле констатирани одредени технички неисправности, а еден автобус веднаш е исклучен од сообраќај. Ова е епилог од акцијата што од 16 ...
сите 21 | | | веќе видена

Неофицијално, се зборува дека нема приведени лица за тероризам, туку само повикани на информативен разговор во полициска станица. Тој распит на лицата траел ...
сите 97 | | | веќе видена

Народната Банка на Република Македонија изврши промена на називот во “Народна Банка на Република Северна Македонија”. Промената е веќе спроведена на веб ...
сите 10 | | | веќе видена

Светскиот шампион во тешка категорија, Ентони Џошуа и американскиот непоразен предизвикувач Џарел Милер во Њујорк се обидоа да ја „кренат температурата“ пред ...
сите 26 | | | веќе видена

Доделувањето на Британските филмски награди (BAFTA) во салата Ројал Алберт во Лондон привлече големо внимание кај јавноста, како поради добитниците на ...
сите 7 | | | веќе видена

На интернет се појави видео кое прикажува брутална пресметка на двајца мажи во автобус во Кина. Судејќи по датумите на снимките од безбедносните камери, ...
сите 6 | | | веќе видена

Девојката од Финска, чија животна цел е да изгледа како жива секс кукла, тврди дека пластичните операции се подобри од секс. 22-годишната Аманда Ахола ...
сите 29 | | | веќе видена

Шефицата на премиерскиот кабинет Мирјана Јанева, инаку долгогодишен соработник на Зоран Заев е последна во низата функционери на власта која се послужила со ...
сите 4 | | | веќе видена

next