Европската Унија изрази загриженост во врска со притворањето голем број научници и активисти за човекови права во Турција и повика на нивно брзо ослободување. ...
сите 17 | | | веќе видена

Бразилецот Нејмар е еден од играчите кој остави трага со своите настапи во периодот од 2013 до 2017 година по што за рекордна сума на пари се пресели во ...
сите 22 | | | веќе видена

Жозе Мурињо пред извесно време јавно го прозва Антонио Валенсија и му најде забелешка за една објава на социјалните мрежи, а истата во продолжение ја искористи ...
сите 38 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ на јавноста и се извини за нехуканото и грубо однесување на редарите од Секторот за инспекциски работи во ...
сите 21 | | | веќе видена

Грчката православна црква соопшти дека сака свештениците да останат државни службеници откако одби некои од владините предлози за промена на платниот систем за ...
сите 18 | | | веќе видена

Срамни се средствата издвоени од Владата во новата стратегија за чист воздух сметаат граѓанските активисти. И до сега институциите располагале со истите пари ...
сите 72 | | | веќе видена

Дете кое посетува настава во ОУ Владо Тасевски во Карпош по втор пат за осум месеци заболело од шуга. Заразната болест кај второоделенецот ја потврдија и од ...
сите 20 | | | веќе видена

Само 30% од децата во Македонија одат во градинка, а европскиот просек е 98%. За слабиот квалитет на предучилишното образование потврди и самата министерка за ...
сите 33 | | | веќе видена

Протест на стотина матични лекари низ државата – Паузата ја искористија за да го искажат револтот од новите предлог договори на Фондот за здравствено ...
сите 11 | | | веќе видена

Со блокирање на повеќе улици и булевари во центарот на Скопје, независниот полициски синдикат во понеделник ќе бара повисоки плати. Незадоволни со најавеното ...
сите 7 | | | веќе видена

Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман се обиде да го наговори израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да започнат конфликт со Хамас во Газа, како дел ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Милано демонстрантирте ги запалија партиските знамиња на владејачката коалиција , крајно десничарската ,,Лига” и движењето ,,Пет ѕвезди”. Студентите бараат ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
сите 204 | | | веќе видена

next