Изминатото лето Кристиано Роналдо го изненади фудбалскиот свет кога одлучи да го напушти Реал Мадрид, а уште поголемо изненадување беше тоа што заврши во ...
сите 5 | | | веќе видена

Италијанските карабинери денеска во Болоња уапсија 40-годишен биолог нутриционист, кај кого е пронајден околу половина литар ГБЛ (гама-бутиролактон), позната ...
сите 5 | | | веќе видена

Неа ја гледавме во многу турски серии од кои најпознатата Фатмаѓул на Сител, а него го гледаме како Леон во Далеку од дома, исто така хит турска серија на ...
сите 5 | | | веќе видена

Невреме ќе предизвика поларниот воздушен бран од Русија кој претстојната ноќ многу брзо ќе се спушти и навлезе во нашата територија, температурите ќе опаднат ...
сите 203 | | | веќе видена

На состанокoт на Oдборот на прволигаши кој се одржа денеска во просториите на Фудбалската федерација на Македонија единствена точка на дневен ред беше Законот ...
сите 15 | | | веќе видена

По светската премиера во официјалната селекција на Берлинскиот филмски фестивал на 10 февруари, новиот филм на Теона Стругар-Митевска „Господ постои, името ѝ е ...
сите 45 | | | веќе видена

Ален Ле Роа, амбасадор на Франција и пријател на Македонија, кој ја претставуваше Европската унија за време на еден критичен период за земјава, доаѓајќи на ...
сите 13 | | | веќе видена

Од оваа недела, после неколкумесечна пауза повторно е во функција електронскиот дневник. Министерството за образование и наука на тендер ја избра фирмата ...
сите 5 | | | веќе видена

Пејачката Рита Ора често нè изненадува со своите модни комбинации кога се појавува на свечените настани кои освен неа ретко дека некој друг би ги носел. За ...
сите 5 | | | веќе видена

next