Што и да мислиме за нив, мораме да признаеме дека работата на сообраќајните полицајци ни малку не е лесна. Овие момци за време на својата кариера се соочуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

По повод 10 години од обновувањето на „Нова Македонија“, редакцијата на весникот денеска ќе промовира две книги - „Погледи кон светилникот“ на авторите Венко ...
сите 5 | | | веќе видена

Листа на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои нема да гласаат за уставни промени Според досегашните истакнати ставови на своите профили на социјалните мрежи, може да се ...
сите 86 | | | веќе видена

Глувците се суштества што се држат едни со други... Се разбира, кога сте старатели на мали и невини суштества, мора да се грижите за нив. Погледнете го ...
сите 3 | | | веќе видена

Балсам за уста Постојат два вида на херпес – орален и генитален, и двата се пренесуваат со директен контакт. Ако позајмите балсам за усни од некој кој има ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин сме го виделе во голем број несекојдневни ситуации од јавање, управување со подморница, игри со тигари, постигнување ...
сите 13 | | | веќе видена

Индиски авион кој летал од Мумбаи до Џаипур морал да се врати на аеродромот поради тоа што повеќемина патници се пожалиле на болки во ушите, а почнала да им ...
сите 29 | | | веќе видена

Александар Тодоров уште еднаш се врати во Самоков, на местото каде стигна до еден од своите најголемите резултати во тренерската кариера, освојувањето на БИБЛ ...
сите 4 | | | веќе видена

Девојчето од Велика Британија Кортни Хедвин има само 13 години, но тоа не ја спречи буквално да растури на натпреварувањето „America’s got talent“, каде сите ...
сите 4 | | | веќе видена

next