Најстариот преживеан американски ветеран од јапонскиот напад врз Перл Харбор после кој Америка влезе во Втора светска војна, почина синоќа во Калифорнија, ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако не треба да барате партнер според хороскопскиот знак, не е лошо да знаете на кого ѕвездите баш не му се наклонети, кога се во прашање љубовните врски. ...
сите 39 | | | веќе видена

Марта и Медлин од Португалија креираа чевли што му овозможуваат на стапалото да дише, односно да не се “чувствува“ дека се носи чевел. Mukishoes се специјално ...
сите 2 | | | веќе видена

На ретроспективата „Времињата се менуваат 1918 – Падот на Австро-Унгарската империја" организирана од Австрискиот филмски архив по повод одбележувањето на ...
сите 30 | | | веќе видена

Привилегијата што ја имам секоја втора среда да се читаме на страниците на „Независен весник“ е секогаш предизвик да се напише нешто квалитетно, ново и што ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

 Добро утро! Се будам чувствувајќи се одморено, свежо и убаво. Исполнета со она утринско чувство станувам и се подготвувам за денот. Се гледам во огледало. ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата заедно со Министерството за финансии пред два дена ја задолжија државата за нови 98 милиони евра. Споделувајќи ја оваа вест, пратеникот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Богата предновогодишна забава е најавена годинава во главниот град. Домашни и регионлани ѕвезди ќе можат да ги забавуваат Македонците. На 23 декември во МОБ ...
сите 3 | | | веќе видена

Снимка од една крштевка во САД привлече големо внимание во мидиумите. Иако оваа церемонија започнува убаво, малку фалеше да зврши кобно. Крштевката се случува ...
сите 11 | | | веќе видена

Капитенот на Металург, Мартин Велковски успешно е опериран по повредата – скината Ахилова тетива. Неговата повреда е санирана со хируршка интервенција во ...
сите 30 | | | веќе видена

next