Корисниците од улицата „Виа Егнатија“ денеска, од 13:40 ќе останат без вода, а во населбата Ѓорче Петров со намален притисок на водоснабдувањето, информираат ...
сите 53 | | | веќе видена

„Коалицијата Маргини“ излезе со соопштение во кое ја обвинуваат Управата за водење на матични книги (УВКМ) дека продолжува да донесува правно неписмени одлуки ...
сите 2 | | | веќе видена

ЦИВИЛ го осудува говорот на омразата кој се открива во изјавата на директорката на Здравствен дом во Делчево, Марија Глигоровска, во која таа открива дека една ...
сите 9 | | | веќе видена

Првиот случај на коронавирус денес е потврден кај еден мигрант во преполниот мигрантски центар на грчкиот остров Хиос, а уште 30-тина други ќе бидат тестирани, ...
сите 66 | | | веќе видена

„ Летвичката за пијанство е подигната “ пишавме кога досегашниот шампион, 35 годишниот Иван Т., се обиде да го премости проблемот на кој наишол. Сега ...
| | веќе видена

Франција има запрено само еден од пет нелегални мигранти кои се обидуваат да ги напуштат нејзините брегови и да се упатат кон Велика Британија. „Тајмс“ ја ...
сите 9 | | | веќе видена

Лијана Глори, жителка на селото Лесби во австралиската држава Викторија, стравува дека веќе ја изгубила битката против тревата која буквално ѝ ја голта куќата. ...
| | веќе видена

Камерата од опремата на полицајка во Калифорнија забележала неверојатно спасување во последен момент на човек чија количка се заглавила во шините додека возот ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Сараево синоќа, половина час пред полноќ, дошло до пресметка меѓу неколку лица во која маж бил избоден до смрт, додека неговата сопруга е повредена.Според ...
сите 18 | | | веќе видена

После Милица Павловиќ која ќе ја толкува Јелена, улога во серијата добил и водителот Огњен Амиџиќ, кој ќе се толкува самиот себе.- Ме повикаа и веднаш ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова е тест кој ќе ви го покаже вашето моментално расположение и карактер. Експлозија Имате бујна фантазија и тоа ви е најчесто од корист. Вие сте креативна ...
сите 5 | | | веќе видена

next