Со Договорот од Преспа постојат предуслови да излеземе од ќор-сокакот во корист на Балканот и на двете земји, вели алтернативниот министер за одбрана на ...
сите 139 | | | веќе видена

Ја започнавме сезоната од годината во која главниот акцент е на капутите. Квалитетен, елегантен, впечатлив и топол капут е парче секогаш вредно за инвестиција, ...
сите 5 | | | веќе видена

Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“, во соработка со градот Скопје, деновиве прават подготовки за претстојната есенска акција за садење. Во рамките на акцијата ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Туристите кои уживале во бистрите води на Тајланд останале потполно зачудени кога наишле на суштества налик на Евокси на влезот во една пештера. На видео ...
сите 5 | | | веќе видена

Првиот ден на заседанието на ГС меѓународната полициска организацијз го обележаа низа скандали кои ги приредија претставниците на приштинската полиција. Еден ...
сите 19 | | | веќе видена

24 годишниот голман на репрезентацијата на Англија, Џордан Пикфорд на интересен начин се подготвил за евентуално изведување на пенали за вчерашниот натпревар ...
сите 8 | | | веќе видена

Ален Ајверсон беше главна ѕвезда на моќната Филаделфија која играше и во финалето на НБА лигата и беше прогласен за МВП во 2001 година, но сепак играчот кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Со три гостински победи на последните четири натпревари беше затворена шестата рунда во Евролигата. Барселона, Жалгирис и Фенербахче се радуваа надвор од ...
сите 19 | | | веќе видена

Новиот процесор на Intel i9 9900K е чудовиште кога перформансите се во прашање. Процесорот е од деветта генерација и ќе биде веројатно најмоќниот процесор од ...
сите 8 | | | веќе видена

next