Откако денеска,организацијата за зашита на животната средина „ Го сакам Водно“ ги повикаа кандидатите Петре Шилегов и Данела Арсовска не само да се обврзат , ...
сите 4 | | | веќе видена

Радио МОФ го отвора Повикот за членови на третата генерација на Новинарскиот клуб! Ако си средношколец кој се мисли дали да се запише на Новинарски, студент ...
| | веќе видена

Џиновската кукла на девојче сириска бегалка, направена со цел да ги симболизира милионите раселени деца, пристигна во Англија, последната дестинација на ...
| | веќе видена

На денешен ден, 21 октомври 1943 година во селото Издеглавје, Охридско, бил одржан Првиот свештенички собир на слободната територија на Дебарца. Триесетте ...
| | веќе видена