Здружението „Кален“ и Котур организираат пролетна едиција на проекции и дискусии. „Заробени во сред еколошка хаварија на загадување, себеуништување и комплетен ...
сите 2 | | | веќе видена

Јавното претпријатие „Камена Река” од Македонска Каменица ги објави пристигнатите предлог проекти по објавениот Конкурс за идејно решение за уредување на парк ...
сите 6 | | | веќе видена

Дека консумирањето на дрога е многу опасно и кога се користи во сексуални цели, најдобар пример е девојката од Колумбија која после земањето на опојни средства ...
сите 4 | | | веќе видена

Пендаровски еднаш ги изгуби изборите. Познати ни се неговите изјави. Силјановска доколку победи ќе промовира нова политичка култура на обединување. Ова се ...
сите 3 | | | веќе видена

Фудбалерот на Барселона, Иван Ракитиќ конечно начека прилика и му одговори на Жозе Мурињо за коментарите кои Португалецот ги даде за играчот од средниот ред ...
сите 27 | | | веќе видена

Ријо Кобајаши ја потврди доминацијата во Светскиот куп во ски-скокови, откако денеска победи на 240 метерската ски – леталница во Планица, Словенија. Јапонецот ...
сите 12 | | | веќе видена

Официјално, Samsung најави дека нивната серија QLED телевизори од 2019 година ќе понуди нов вид на “Амбиентален режим“ дизајниран да прикаже различна содржина, ...
сите 48 | | | веќе видена

Средствата во износ од 25 милиони денари добиени од Министерството за култура за годинешното, 59-то издание на Фестивалот „Охридско лето“ секако ќе значат ...
сите 8 | | | веќе видена

Северна Македонија се празни. Жителите велат дека тешката економска состојба ги принудува да одат на печалба. На релација Скопје – Берлин автобусите се ...
сите 28 | | | веќе видена

Заевизмот на Република Македонија и граѓаните им донесе губење на националното достоинство, сиромаштија и криминал на дневна основа. Црнилата на криминалниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со дoмopoднитe луѓе на границата помеѓу Етиопија и Јужен Судан, гласи пораката под видеото што на ...
сите 10 | | | веќе видена

next