Жестока битка се води за титулата во Премиер лигата и на 7-8 кола до крајот Ливерпул и Манчестер Сити се на самиот врв. „Црвените“ се на првата позиција со два ...
сите 11 | | | веќе видена

Стивен Џерард по добротворниот судир на Ливерпул и Милан и синоќа изјави дека секогаш е специјално кога игра на „Енфилд“, особено кога е полн. – Да се ​​игра ...
сите 11 | | | веќе видена

На натпреварот помеѓу Брисбејн Роар и Вестерн Сиднеј Вондерерс, главниот судија на мечот Жаред Жиле, но и неговите помошници носеа микрофони со цел публиката ...
сите 4 | | | веќе видена

Досега најчесто сме ја слушале приказната која Лапа Брена ја раскажува за тоа како се запознала со Боба и за нивната љубов. Поранешниот тенисер,реко кога ...
сите 14 | | | веќе видена

На вториот ден од семинарот за граѓансо новинарство учесниците имаа можност практично да ги применат стекнатите знаења на терен. Преку анкети, изјави, ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешната светска тенисерка број 1, Моника Селеш вели дека младите тенисерки прво го оценуваат според изгледот, а потоа според нивните тениски квалитети. ...
сите 3 | | | веќе видена

Швајцарија е во шок, по незапаметеното злосторство што се случи во четвртокот, кога жена (75) го избоде со нож среде улица 7-годишниот Мергим Л. по потекло од ...
сите 23 | | | веќе видена

Рускиот турист Андреј Жестков е приведен на аеродром на индонзискиот остров Бали зошто се обидел да ја напушти земјата со дрогиран орангутан во куферот, ...
сите 4 | | | веќе видена

Се намалува бројот на населението, загрижувачки се бројките во нашата земја предупредува поранешниот директор на заводот за статистика Дончо Герасимовски. Од ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалерите на Гоблен јуниор славеа минимално со 1-о против Генч Калемлер во последниот натпревар од 17. коло во Втората лига – Запад. Кумановци до победата ...
сите 8 | | | веќе видена

Помина повеќе од 21 година откако пошироката јавност ги запозна виолината и гитарата, на Макфест во 1996 година. Штипското дуо Дуле и Коки од дебитанти, станаа ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска и министерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима ...
сите 26 | | | веќе видена

Република Македонија е претворена во крвава арена, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. – Наместо СДСМ да праќаат бледи соопштенија во кои ништо не кажуваат, редно е ...
сите 26 | | | веќе видена

Да беше жива, Милица Ракиќ денеска би имала 24 година. Нејзиното име длабоко е врежано кај народот. Тоа се случи пред точно 20 години, на 17 април 1999 година, ...
сите 2 | | | веќе видена

Полска одлично стартуваше во квалификациите за ЕП 2020 година, откако на гости со 1:0 ја победија Австрија. Вечерва следува нов предизвик за Полјаците. На свој ...
сите 4 | | | веќе видена

next