Фотографот Горан Анастасовски на порталот „BoredPanda“ кој има посети од целиот свет, објави фотографии од негувателот Ристе од скопската Зоолошка градина. ...
сите 24 | | | веќе видена

Стоилковски: Кој издал наредба УБК да го следи претседателот Иванов и неговите активности? Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и ...
сите 408 | | | веќе видена

Околу 580 животи годишно би се спасиле ако македонските термоелектрани на јаглен го доведат нивото на загадување на воздухот до она пропишано со европската ...
сите 17 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската Нова демократија, Јанис Андониадис, побара остар одговор од Атина и од грчкото Министерство за надворешни работи до Турција, па дури ...
сите 11 | | | веќе видена

Нефункционирањето на инструментите за ПМ10 честички на мерните станици нема да биде прикажано како намалување на загадувањето на воздухот во годишните ...
сите 61 | | | веќе видена

Ќерката на Колозов контра шефот Заев: Шекеринска треба да го замени Зоран Професорката Катерина Колозова важи за голем поддржувач на СДСМ. Неодамна гостуваше ...
сите 16 | | | веќе видена

Вклучувањето на Џони Деп во продолжението на филмот Fantastic Beasts предизвика контроверзии во јавноста откако глумецот беше обвинет за семејно насилство, ...
сите 6 | | | веќе видена

Иако никогаш не беше „голем играч“ помеѓу хорор франшизите, сепак „Leprechaun“ беше извор на кошмари за една цела генерација деца која растеше во 90-тите. Во ...
| | веќе видена

next