Техниката Џин-Шин-джицу претставува практика која е тесно поврзана со медитацијата. Древната уметност учи масажа на прстите, и како се применува притисокот врз ...
сите 4 | | | веќе видена

Ракот е воден знак и луѓето во знакот на рак се многу емотивни и сочувствителни лица. Тие се погодени од сè што се одвива околу нив, тие ги чувствуваат другите ...
сите 72 | | | веќе видена

ДОКТОРОТ – Докторе, тука ли сте? Ми треба помош. Докторе, одговорете на поракава ако сте до компјутер, исклучен ви е телефонот. Докторе, во рака држам жилет, ...
сите 4 | | | веќе видена

Дојде ред и јас нешто да кажам и верувам дека зборувам во име на сите колеги. Од кога работам во итната служба сум се наслушала секакви критики за нашата ...
сите 3 | | | веќе видена

Не ми глуми, ОК? Дека кога глумиш нешто што не си, целата енергија во тебе се пореметува. А животот ми направи апгрејд на сензорите, па веднаш забележувам ...
сите 5 | | | веќе видена

Чувај ја младичу. Сеуште можеш И ако не ја чуваш сега. Секој ден можеш да почнеш од почеток. Да сакаш една, најубава и најдобра. Иако знаеш дека не е најубава ...
сите 5 | | | веќе видена

Активистот Луми Бекири се приклучи на низата коментари кои следуваа по насилството кое се случи во Штип. Тој на својот фесјбук профил напиша: „Згрозен од ...
сите 2 | | | веќе видена

Дејан Димитровски во групата на фејсбук под име „И јас сум Венко Филипче -поддршка“ го напиша своето искуство: За Венко… Пред 7 години сопругата на 31 годишна ...
сите 3 | | | веќе видена

Телото манифестира непријатна склоност да отекува. На медицински јазик тоа се нарекува едем и зад него можат да стојат различни причини. Уште поважно во ...
сите 2 | | | веќе видена

Алуминиумската фолија е уникатен материјал. Третманот со помош на фолија е практикуван уште во древна Кина: тие ја поставувале фолијата на биолошките активни ...
| | веќе видена

Таа е достојна жена и ретко се наоѓа. Тие се претежно повлечени лица кои не ги споделуваат своите тајни со другите, иако изгледаат многу социјални и забавни. ...
сите 82 | | | веќе видена

Иако мислите дека психопати може да се сретнат само во затвори, ментални болници или хорор филмови, тие се всушност насекаде околу нас. Да, верувале или не, ...
сите 4 | | | веќе видена

Силата на позитивното размислување е квалитет што сите би сакале да го имаме, но нашата личност има големо влијание врз тоа како ја перцепираме негативната ...
сите 72 | | | веќе видена

next