– Дедо, сакам да сум како тебе… – Зошто синко? – Те гледам како ти светнуваат очите кога баба ќе влезе во собата. Сакам и јас да го имам тоа. Се учи ли тоа бе ...
сите 9 | | | веќе видена

Како и сите други деца, била и малото девојче Пуѓа Ганатра. Сепак, луѓето од индискиот град Бомбај на неа гледале како да не е од овој свет, односно како да ...
сите 9 | | | веќе видена

Кимберли од Јужна Каролина забременила со четврто дете на само 26 години и отишла да прави абортус, но одеднаш во нејзиниот живот се случува промена и станува ...
сите 7 | | | веќе видена

Негативната и штетна енергија може да го најде своето место во нашите домови. Без оглед на причината за влегување во неа, важно е да извршите некои редовни ...
сите 2 | | | веќе видена

Можеби звучи неверојатно, но лекарите тврдат дека пушачите кои не можат да се откажат од оваа штетна навика, можат да водат поздрав живот. Иако генерално ...
сите 34 | | | веќе видена

Верона Колики била мало убаво девојче кое се фотографирала пред 10 години на одмор во Црна Гора. По долги години повторно ја погледнала фотографијата, па ...
сите 6 | | | веќе видена

Ова е прва слика во светот на магнетната резонанца што покажува врска на мајка и дете. Сликата е на невронаучник Ребека Саксе која го бакнува нејзиниот син кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Јарец е десеттиот знак на хороскопот, а како и симболот на нивниот знак, јарецот е секогаш спремен да се искачува повисоко до целта. Тие се сигурни во себе, ...
сите 51 | | | веќе видена

„Да имам огромна моќ, макар и накратко, би направил да исчезне омразата и злото и луѓето меѓусебно да делат љубов.“ „Кога ќе ви одземат сè, ќе ви останат двете ...
сите 27 | | | веќе видена

На една од српските радио станици премиерно беше пуштена маестралната изведба на евергринот „Штом сакаш“ на Каролина Гочева, а во изведба на легендарниот Тоше ...
сите 83 | | | веќе видена

next