Еден ученик го прашал својот учител: „Вие сте толку мудри, секогаш добро расположени и никогаш не се лутите. Помогнете ми и мене да станам ваква личност.“ ...
сите 5 | | | веќе видена

Ги сакам луѓето без влакна на јазик. Оние искрените, отворените жилет-карактери. Со нив секогаш си на чисто брат. Нема да те мотаат со недоречености и ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред многу жени стои дилемата ” децата или кариерата “. Некои мајки преферираат да останат покрај децата, наместо да се борат за професионален успех. Другите ...
сите 4 | | | веќе видена

Според оние кои веќе ја пробале, резултатите ќе ги забележите за само недела. Диетата делува одлично на вашето здравје затоа што е преполна со антиоксиданти, ...
сите 5 | | | веќе видена

По повод денешната средба со Министерот за Економија Г-дин Крешник Бектеши, на која беа присутни сите преставници на поголемите маркети, Државниот инспекторат ...
сите 216 | | | веќе видена

Брачен пар од Тетово сними песна, а видеото може да го видите на социјалните мрежи: „Ти седи дома, да не фатиш корона“. „Со видеово и моиве јунаци дома, ...
сите 2 | | | веќе видена

„Вирусот влезе во моето тело и го уби татко ми. Влегува во вас, ве преоптоварува, ги презема вашите бели дробови и дишните патишта. “Вака се раскажува ...
сите 12 | | | веќе видена

Секое утро кога ќе се разбудам имам два избори, ја почнува приказната една баба која има 92 години. До 8 часот наутро, 92-годишна баба по име Татјана веќе беше ...
сите 6 | | | веќе видена

РЕЦЕПТ ЗА КАФЕ Стануваш малку порано од неа. Ја бакнуваш нежно во вратче додека си ја извлекуваш раката. На прсти идеш до кујна, и вариш кафе. Го носиш кафето ...
сите 2 | | | веќе видена

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол најавуваат дека до сега ги подржуваа сите донеси одлуки и во иднина ќе ги подржуваат сите донесени ...
сите 19 | | | веќе видена

next