Американката Керол Локвуд раскажува за една млада мајка која почнала да го дои своето дете во ресторан. Тогаш и пришол еден маж и ѝ рекол да се покрие. ...
сите 7 | | | веќе видена

Мислите ли дека знаете за што копнеат мажите најмногу од сè? Повеќето жени ги даваат следните одговори: – Мажите сакаат жена која секогаш ќе се согласува со ...
сите 12 | | | веќе видена

Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Животната приказна на малиот Дејан ќе ви го скрши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, единаесетгодишниот Дејан пешачи ...
сите 13 | | | веќе видена

За Лавовите се зборува и пишува многу. И сите најчесто се фокусираат на фактот дека Лавовите имаат јако его или дека сакаат да бидат центар на внимание, па ...
сите 20 | | | веќе видена

Сите луѓе се справуваат со скршено срце на различен начин. Некои ги кријат вистинските емоции од партнерот и ги искажуваат насамо, други, пак, воопшто не се ...
сите 30 | | | веќе видена

МАРС – планетата на витална енергија Управува – Овен Самоуправува – Шкорпија Егзалтација ( Возвишува )- Јарец Заточение – Вага, Бик Пропаст – Рак Знак – штитот ...
сите 3 | | | веќе видена

На мажите ова нема да им се допадне. На жените исто така! Но, вистината е дека поголемиот дел од господата за не повеќе од 2 минути во кревет завршуваат. Ново ...
сите 8 | | | веќе видена

Разделбата не е лесна работа, особено ако сте биле заедно со партнерот подолго време. Но, некои врски едноставно немаат иднина. Колку повеќе чекате, толку ...
сите 30 | | | веќе видена

Понекогаш посакуваме да имаме искуство како да имаме 90 години, а да бидеме уште 30. За жал, тоа не функционира како животот. Секоја работа што ни доаѓа кај ...
сите 21 | | | веќе видена

Автор: Драган Таневски Стануваш поемотивен… почнуваш да им се радуваш на малите работи… Ти се насолзуваат очите на некоја емотивна сцена од филм, од песна, од ...
| | веќе видена

Животот на 28-годишната британка Мартин Килиминстер се сменил пред половина година. Во почетокот младата жена почувствувала силни болки во грбот, а по некое ...
сите 33 | | | веќе видена

Понекогаш е полесно да се пишува за чувствата, отколку да се зборува за нив. Затоа денес ви нудиме да прочитате една многу силна приказна во која станува збор ...
сите 2 | | | веќе видена

next