Додека бил на фудбалски меч, еден маж од Еквадор бил откриен дека ја изневерува својата сопруга. На пријателскиот дуел меѓу Барселона од Еквадор и екипата на ...
сите 5 | | | веќе видена

На балканските простори некогаш се верувало дека секој месец има свое значење и според него се одредува успехот на бракот. Јануари – Стапи во брак додека ...
сите 2 | | | веќе видена

Проверете за кои професии и работни активности планетите ве советуваат да ги одбегнувате за да имате исполнет живот. ОВЕН Треба да го избегнувате сето она што ...
сите 143 | | | веќе видена

Знаете што е вашата свекрва во хороскоп? Во тој случај ќе знаете како да ја “скротите”. ОВЕН Секогаш е во движење и сака да командува. Откога ќе го искали ...
сите 2 | | | веќе видена

Јас и мојот сопруг се запознавме кога имав 15 години, а тој имаше 17 години. Почнавме да се забавуваме и бевме омилена средношколска двојка и знаевме дека таа ...
сите 18 | | | веќе видена

Пред некој ден ме повикаа од пошта затоа што некој ми испратил пари. Помислив дека тоа е грешка, бидејќи не знам кој би ми испратил пари, затоа што немам некој ...
сите 2 | | | веќе видена

Писателот, психолог и едукатор Дејл Карнеги размислуваше и живееше според принципот „нема лоши луѓе на светот“. Постојат само непријатни околности кои лесно ...
сите 3 | | | веќе видена

Разликата помеѓу 40-годишна жена и 46-годишна жена е огромна. Како помеѓу новороденче и дете во прво одделение од основно училиште. До неодамна, не знаев ниту ...
сите 11 | | | веќе видена

Автор: Драган Таневски „Оууу брат, што сум и праел на оваа…“ Кога ќе ми кажеш вакво нешто, очекувам тоа да биде отприлика вака: – Си и пратил на факултет цвеќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Едно семејство вдомило куче, кое во истиот момент возвратило со љубов. Сакало да си игра со нивната ќерка и било послушно и многу брзо учело сè на што го ...
сите 9 | | | веќе видена

Кога барате личност со кого ќе го поминете остатокот од вашиот живот, треба само да обрнете внимание на овие две работи. Правило број 1. Сè мора да биде ...
сите 42 | | | веќе видена

Некои знаци на вистинската љубов се суптилни и скриени, но затоа постојат и оние јасните и „гласните“ кои за помалку од минута може да ви откријат колку ...
сите 16 | | | веќе видена

Еден човек решил да се самоубие и се качил на еден мост за да скокне од него. Во тој момент го видел од долу еден стар рибар и му рекол: – Еј, човеку, дојди ...
сите 2 | | | веќе видена

next