Во еден град, поради обврски на работа, синот го однел неговиот татко во старечки дом. Неговиот внук враќајки се од училиште го посетил деда си и се запознал ...
сите 4 | | | веќе видена

Семејството на девојчето, Моника Каримановиќ (12), киднапирано на 20 декември од Нинослав Јовановиќ, и подготви огромно изненадување, која ќе ја чека кога ќе ...
сите 60 | | | веќе видена

Се верува дека кога има отекување на абдоменот, тоа не е посебна болест, туку симптом на други, посериозни болести на дигестивниот систем. Отекувањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Кој има предност – автомобилот или автобусот? Двете возила поминуваат на зелено на семафорот, при што автомобилот се движи директно, а автобусот се движи лево. ...
сите 6 | | | веќе видена

Запросувањето е можеби едно од најубавите доживувавања што може да се случат во текот на животот. Кога сме кај запросувањето скопската туристичка агенција ГО ...
сите 2 | | | веќе видена

– Кај си бе батка – му дофрлив на еден маалски пес – Ја брат, кај сакам, таму идам. А ти? – Неочекувано ми одговори кучето. Ме засече малку у поим, пошто не ...
сите 22 | | | веќе видена

Во 1997 година, млад брачен пар ја дознава најрадосната вест – дека ќе станат родители. И тоа не на едно, туку на седум деца! Но, за нив овој момент не бил ...
сите 9 | | | веќе видена

Невестата се вика Џесика Хејс, а името на младоженецот е Исус Христос. Џесика инаку е професорка по теологија во Индија каде својот живот и го посветила на ...
сите 12 | | | веќе видена

Џесика Хајес е мајка која живее во северна Каролина. Таа се шокирала кога отишла да си ја земе ќерката од градинка, а ја затекнала со залепени чевли. Веројатно ...
сите 4 | | | веќе видена

Џордан Мензел е татко кој направил мал рај од една камп приколка во која живее заедно со својата ќерка. Приколката е долга околу 10 метри и стара околу 40 ...
сите 4 | | | веќе видена

next