Од 21 до 23 септември во Струга, се одржа музичко-научната манифестација „Струшка музичка есен“ во организација на Сојузот на композиторите на Македонија, која ...
сите 5 | | | веќе видена

Брчките се вообичаена појава на лицето, независно од што се предизвикани. Брчките на лицето можат да бидат предизвикани од самиот процес на стареење, но исто ...
сите 6 | | | веќе видена

1. Не биди никаде освен тука Не брзај се за никаде. Не е потребно да бидеш таму каде што ти е добро. Ако чувствуваш дека си некаде каде што не треба, стани и ...
сите 5 | | | веќе видена

И денес, на свои триесет години, очите ми се насолзуваат кога ќе видам некој сосем непознат татко како ја шета својата мала принцеза по улиците на мојот град. ...
сите 2 | | | веќе видена

Тученицата Portulaca oleracea e богата со хранливи материи – содржи повеќе омега-3 масни киселини дури од некои рибни масла. Благодарение на својата содржина ...
сите 12 | | | веќе видена

На еден форум неодамна се појави оглас кој стана хит во регионот. Женско лице, кое од разбирливи прилини не го открива својот идентитет, објавува дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако и предложи брак на неговата девојка овој човек клекна на колена и пред нејзината петгодишна ќерка, брајки од неа да му биде и негова ќерка засекогаш. ...
сите 3 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
| | веќе видена

next