Здраво хумани луѓе ширум светов! На Мери Тошевска (Китеска) и е потребна нашата помош, како што дојдовме до информација од нејзината мајка која е по потекло од ...
сите 3 | | | веќе видена

Сте се обиделе да се ослободите од мрсната коса со најразлични средства, но досега немате никакви резултати? Тогаш обидете се со овие неколку едноставни, но ...
сите 10 | | | веќе видена

Според мислењата на експертите, доколку постои шанса да се смирите со бившиот дечко, добро би било и да го направите тоа, но пожелно би било да следите неколку ...
сите 3 | | | веќе видена

Сакам да ме гушкаш и скокоткаш наутро додека лежам полугола на нашата постела бидејќи јас сум твоето дете кое никогаш нема да порасне. Сакам да ги оживееш сите ...
сите 2 | | | веќе видена

Гитара Пет е невладина организација со цел да ја научи младината на културата и уметноста на класичната гитара. Основана од 5 професори, сите повеќегодишни ...
сите 3 | | | веќе видена

МАРС – планетата на витална енергија Управува – Овен Самоуправува – Шкорпија Егзалтација ( Возвишува )- Јарец Заточение – Вага, Бик Пропаст – Рак Знак – штитот ...
сите 3 | | | веќе видена

Беки Ален, 23 годишната мајка од Ливерпул, донела на свет идентична тројка за што веројатноста е 1:200 милиони. Таа родила три сина, Рок, Роман и Рохан, пишува ...
сите 2 | | | веќе видена

Некој врнежлив ден беше. Под стоковна куќа мост некоја страшна гужва. Свират манијачки сирени, мислиш смак света дошол. После ми стана јасно. Во десната крајна ...
сите 3 | | | веќе видена

Веројатно си мислите дека знаете што да очекувате од идниот ваш заеднички соживот. Но, не е баш така. Во следните редови подгответе се да дознаете уште многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова е веројатно еден од најделотворните начини во народната медицина кога се работи за отстранување на болките. Тоа е супер едноставен трик и не бара никакви ...
сите 7 | | | веќе видена

next