Нозете, бутовите, градите, интимните зони – сето тоа ги возбудува мажите, но ќе бидете изненадени кога ќе дознаете кој дел од женското тело е најсекси според ...
сите 8 | | | веќе видена

„Едно утро слегов по скалите и ја видов мојата 17-годишна ќерка како спие на кауч во друштво на момче после заеднички помината ноќ“, вака ја започнува својата ...
сите 2 | | | веќе видена

Приказна за момчето кое упорно учело молитви, но ништо не можело да запамти, па разочарано се прашувало дали треба да престане да се моли. Еден старец му го ...
сите 103 | | | веќе видена

Ќерката и се пожалила на мајката дека во никој случај не може да го скроти мажот. Мајката на ова и одговорила: -Се може да се поправи! Сакам да ми донесеш 3 ...
сите 3 | | | веќе видена

Херојот на денешната историја е девојчето Василена, која се научила да ги врши домашните задачи без помош на раце. Девојчето се родило со ретка патологија, но ...
сите 9 | | | веќе видена

Историјата на 77 годишната србинка Олга Бошкович, која живее во село Мушич, за 100 пат докажала колку е храбра и силна жртвата на мајчинската љубов. Олга го ...
сите 2 | | | веќе видена

Дилан тежел нешто повеќе од 900 грама, а неговиот брат Деинол околу 850 грама. Кога се родиле белите дробови им биле неразвиени, па итно биле префрлени на ...
сите 5 | | | веќе видена

Како би реагирале кога би ви пришол бездомник и би ве замолил за пари ? Дали воопшто би застанали и би слушнале што има да каже? Маја Жробецк од Полска се ...
сите 4 | | | веќе видена

Една мајка од Ајдахо, САД го објави ова видео од нејзините деца Брук и Бренсов Веит пеејќи додека ја чистиле бањата. Таа го споделила видеото со наслов “Ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Молитвата на срцето, кои често не е само листа на зборови, туку одговор на стимул на Светиот Дух е токму она што Бог го сака од нас понекогаш. Ова е потврдено ...
сите 2 | | | веќе видена

Другарството е највредното нешто во животот. Тоа го докажува Тенер Вилсон со неговата постапка каде две години штедел пари за да му купи електрична инвалидска ...
сите 2 | | | веќе видена

Жените со права коса на пример сонуваат за кадрава коса и обратно. Ако вие сте обожавателка на долга и права коса и сакате да ја соберете, можете и да пробате ...
сите 3 | | | веќе видена

Отец Арсеније Јовановиќ од манастирот Острог, не е обичен монах, тој е разноврсна, мултидимензионална, харизматична личност, писател, успешен сликар, по ...
сите 2 | | | веќе видена

Гледам дека и други пред мене имаат заеднички она што на некој начин е важно за нив. За мене поважно е никој друг да не спаѓа во мојата ситуација, бидејќи е ...
сите 30 | | | веќе видена

next