Иако мислите дека психопати може да се сретнат само во затвори, ментални болници или хорор филмови, тие се всушност насекаде околу нас. Да, верувале или не, ...
сите 5 | | | веќе видена

Силата на позитивното размислување е квалитет што сите би сакале да го имаме, но нашата личност има големо влијание врз тоа како ја перцепираме негативната ...
сите 72 | | | веќе видена

Откако се изборив со коронавирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум ...
сите 19 | | | веќе видена

Ако врската не ни дала резултат претходниот пат, еве неколку предлози како да ги зголемиме шансите сега: Да го оставиме минатото назад Ако сакаме да и дадеме ...
сите 5 | | | веќе видена

Знаеме дека насловот звучи чудно, но тоа навистина се случи, а целата приказна и тоа како е убава. Толку убава што приказната за венчавката на Вил, Ешли и ...
сите 2 | | | веќе видена

Благодарение на интернетот, разговорите, социјалните мрежи и најевтини разговори, можете да се справите со тешкотиите и да комуницирате со друг постојано. Нема ...
сите 26 | | | веќе видена

Дојди да се затвориме во соба, да се изолираме од сите. Недела дена да бидеме отсечени од надворешниот свет. Во некоја наша димензија. Во која нема ниту ...
сите 5 | | | веќе видена

„Бидејќии овие недели и неделите кои следат, од очигледни причини не сум во можност да “одам на работа”, и паралелно на тоа сум во огромна загуба на финансии и ...
сите 3 | | | веќе видена

next