Кејт Мидлтон е различен вид кралска личност. Ова го знаеме од начинот на кој се облекува, од начинот на кој се однесува и секако од начинот на кој работи во ...
сите 19 | | | веќе видена

Спортско-рекреативно доживување во Пелагонија: Нови велосипедски и пешачки патеки на Прилепското езеро Прилепското езеро го враќа својот сјај благодарение на ...
сите 6 | | | веќе видена

Кој има предност – автомобилот или автобусот? Двете возила поминуваат на зелено на семафорот, при што автомобилот се движи директно, а автобусот се движи лево. ...
сите 2 | | | веќе видена

Се верува дека кога има отекување на абдоменот, тоа не е посебна болест, туку симптом на други, посериозни болести на дигестивниот систем. Отекувањето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Сите понекогаш знаеме да кажеме некоја слатка лага, но постојат и такви кои речиси никогаш не лажат, затоа што се чувствуваат лошо и измамнички. Таквите луѓе ...
сите 79 | | | веќе видена

Некогаш ни е тешко да си признаеме, дека има луѓе кои нас многу ни значат, но ние нема никогаш да им бидеме важни. Кога некој ќе ти покаже, дека не му си ...
сите 5 | | | веќе видена

Сите ги знаат Јареците како хороскопски бизнисмени, но што навистина сакаат како индивидуи? Се разбира, тие се многу повеќе од најголемите работнихолици на ...
сите 76 | | | веќе видена

Невестата се вика Џесика Хејс, а името на младоженецот е Исус Христос. Џесика инаку е професорка по теологија во Индија каде својот живот и го посветила на ...
сите 3 | | | веќе видена

Едно 11 годишно момче си ја облекло топлата зимска облека па му рекло на татка си: „Тато, јас сум спремен“! Татко му, кој бил проповедник во локалната црква го ...
сите 3 | | | веќе видена

next