Алиа Чаглор е талентирана уметничка која на Инстагра ја следат само неколку илјади луѓе. Популарноста ја стекнува правејќи фустани за нејзината ќерка Стефани, ...
сите 2 | | | веќе видена

Вистинска драма се одвивала во Србија на пругата Ниш- Прокупље кога машиновозачот почнал да кочи и да паничи кога забележал нешто на пругата, а тоа бил Снешко. ...
сите 19 | | | веќе видена

Жена го убила својот сопруг, бидејќи го критикувал нејзиното готвење, пренесува руската полиција. Таа несреќниот маж го прободела 35 пати. Четириесет и три ...
сите 9 | | | веќе видена

Американка тврди дека на домашната безбедносна камера го видела духот на своето дете кое починало пред две години и на Фејсбук објави кадар од тој момент. ...
сите 5 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка против седум лица за кои постои ...
сите 52 | | | веќе видена

Според руските медиуми , четири подморници , опремени со торпедни дронови  , наречени ,,Поседјон”  ќе и се приклучат на северната и пацифичката руска флота , ...
сите 8 | | | веќе видена

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Шпанија е една од оние селекции за кои ни треба повеќе од добра игра за да можеме да ја совладаме. Иако европскиот првак ...
сите 53 | | | веќе видена

Колку сме толерантни како општество кон лицата со попреченост и со посебни потреби и уште колку треба да работиме на подигнување на јавната свест – е темата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Првиот човек на шпанскиот шампион Барселона, Хосеп Марија Бартомеу обелодени кој стратег ќе го води каталонскиот гигант во следната кампања. Иако од актулнава ...
сите 42 | | | веќе видена

Вил Смит (51) денеска го започнува снимањето на продолжението на филмот Бед Бојс (Лоши Момци). Актерот на својот Инстаграм профил објавил фотографија од првиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Правната битка на Кристијано Роналдо да докаже дека е невин по обвинувањата за силување на Кетрик Мајорга штотуку стана потешка, откако поранешната девојка на ...
сите 62 | | | веќе видена

next