Претседателот на Русија, Владимир Путин, за време на вчерашниот самит во трговско-изложбениот центар „Сантек“ во Сингапур бил замолен да мине низ детекторот за ...
сите 3 | | | веќе видена

Сопоственик на фирма на вработените им забранил да вршат нужда надвор од паузата, а им се заканил и со видеонадзор Сопственикот на фирма за производство на ...
| | веќе видена

ОКТА го одржа високиот обем на продажба и пазарен удел во третиот квартал од 2018 година, додека забележа намалена профитабилност пред сè поради повисоките ...
сите 27 | | | веќе видена

Чеченецот Рахим Куријев не е обично 5 – годишно дете. Додека неговите врсници уживаат во цртање или си играат со топка, ова дете напорно тренира. Тој е ...
сите 4 | | | веќе видена

Се уште ништо не е загубено за тимот од Кревин Котиџ, италијанскиот стратег на клупата на таа екипа ќе дебитира на домашен терен против Саутемптон, а веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена

На 16 ноември во 20 часот ќе биде прикажан едукативно-уметничкиот процес/презентација на студентите при ФМУ-УКИМ во фоајето на приземје при ФМУ.Од 11 до 15 ...
сите 4 | | | веќе видена

next