Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, најостро го осудува физичкото насилство што се случи во текот на вчерашниот ден во КПУ Затвор Скопје – ...
сите 75 | | | веќе видена

По високата оценка од жири комисијата на Screen International, се нижат добрите критики и во останатите европски и светски медиуми за филмот на Теона Стругар ...
сите 43 | | | веќе видена

Цензурата на Нетфликс е сведена на минимум, а на интернет можат да се најдат бројни текстови на тема “порно водич низ Нетфликс”. Погледнете кои филмови и ТВ ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за РСе што целосно ќе се емитува в недела вели дека дуелот помеѓу евентуалниот консензуален ...
сите 33 | | | веќе видена

Љубовта е моќна сила, која може да нè лансира меѓу ѕвездите, да нè направи најсреќните суштества на планетата, но и да нè тресне силно на земјата, покажувајќи ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Македонија нема демократија. Ова е земја каде на сила владее хунта со политички прогон, со затвори и со физичко насилство. Сето тоа само да се спречи ...
сите 28 | | | веќе видена

Фокусот им е кон нашиот претседателски кандидат, Гордана Силјановска и тоа е добро. Нејзините ставови се и ќе бидат во согласно Уставот на Република ...
сите 17 | | | веќе видена

Сите слушнале за Нострадамус и Баба Ванѓа и нивните предвидувања, но малку е познато дека во Германија во првата половина од 20-тиот век живеел видовитиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес речиси нема никој кој е жив а да не го слушнал името на Алберт Ајнштајн и кој не бил допрен на овој или оној начин со неговите зборови на мудрост. ...
сите 3 | | | веќе видена

Скопје, 22 февруари 2019 (МИА) – Декриминализација на употребата на канабисот може да има економски бенефит за граѓаните, за земјоделството и за државата, ...
сите 14 | | | веќе видена

next