Аргентинскиот селектор Лионел Скалони остана бесен откако новинари од аргентинскиот весник „Оле“ обелоденија дека „гаучосите“ најверојатно ќе бидат без Родриго ...
сите 4 | | | веќе видена

Младите женски селекции на Македонија до 17 и до 19 години ги дознаа противниците за следните квалификации што ќе се одиграат 2023 година. Женската ...
сите 20 | | | веќе видена

МЗТ не успеа да направи изненадување на гостувањето кај Игокеа. Екипата која ја предводи поранешниот македонски селектор, Драган Бајиќ, славеше во неизвесна ...
сите 57 | | | веќе видена

Во делот Специјални игри, на сајтот на обложувалницата Sport Life може да се најдат квоти за играта која репрезентација ќе се пласира во полуфинале на Светско ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Хелаифи, е убеден дека Лионел Меси ќе го продолжи договорот со францускиот тим. Ал-Келаифи, исто така изјави дека очекува во ...
сите 15 | | | веќе видена

Во пресрет на најголемите возбудувања на Мундијалот во Катар, започна традиционалниот Дубаи Супер куп, на кој оваа година учествуваат Милан, Олимпик Лион, ...
сите 21 | | | веќе видена

Германија имаше уште еден разочарувачки настап на Светските првенство, поточно вторпат во низа го заврши натпреварувањето уште по групната фаза. По дебаклот во ...
сите 26 | | | веќе видена

Договорот на Маркус Рашфорд со Манчестер јунајтед истекува по крајот на оваа сезона и тој може да го напушти Олд Трафорд како слободен играч. Англија Еден од ...
сите 33 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Хрватска е на добар пат на Светското првенство во Катар да го повтори успехот од минатиот Мундијал, кога играше во финалето. Откако ја ...
сите 18 | | | веќе видена

Дисципилнската комисија на Евролигта го прифати барањето на Виртус Болоња за намалување на казната на Милош Теодосиќ за немилите сцени на натпреварот против ...
сите 16 | | | веќе видена

Џон Тери откри како Жозе Мурињо се фокусира на деталите, „специјалниот“ на фудбалерите на Челси им дал посебни задолженија за задржување на време, наводно ниту ...
сите 6 | | | веќе видена

Секој ден имаме нова листа со најмоќните моменти, акции од натпреварите, па така е и овојпат каде имаме Топ 10 одбројување во кое има место за мајсториите на ...
сите 8 | | | веќе видена

next