Кризата предизвикана од коронавирусот жестоко ќе го погоди фудбалот, а последици ќе има и за најдобрите фудбалери на денешницата. Фудбалот е во карантин речиси ...
сите 31 | | | веќе видена

Поради пандемија коронавирус, ФИБА донесе одлука да ги одложи речиси сите активности предвидени за ова лето. Ова лето треба да биде исполнето со настапите на ...
сите 5 | | | веќе видена

Сите до еден сме зарабоени во „канџите“ на невидливиот непријател коронавирус. Салате и стадионите се празни, владините мерки не дозволуваат одржување на ...
сите 4 | | | веќе видена

Легендата на Арсенал, Пол Мерсон го избра тимот на сезоната во Премиер лигата. Поранешниот англиски репрезентативец се одлучи за единаесетка во која доминантен ...
сите 15 | | | веќе видена

Во далечната 1949 година младинците на Вардар станаа шампиони на Југославија, истиот подвиг го повторија и 1975 година Пишува:Миодраг Мицковиќ Само најстарите ...
сите 10 | | | веќе видена

Кристијан Виери во една своја поодамнешна изјава има признаено дека најтешкиот противник со кој се соочил во кариерата е Пјетро Вјерховод, легендарниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Ѕвездата на Тотенхем, Хенг-Мин Сон ќе мора да отслужи војска во својата земја. Тој ќе мора да мине четири седмици во армијата, а прекинот на Премиерлигата ...
сите 24 | | | веќе видена

Реал Мадрид во 2017 година ја освои Лигата на шампионите победувајќи го Јувентус во финалето со убедливи 4:1. Финалниот натпревар во Лигата на шампионите се ...
сите 20 | | | веќе видена

Еден од најдобрите европски кошаркари кои играле во НБА, Кукоч, годинава по трет пат а вкупно осми беше номиниран за влез во кошаркаската Куќа на славните во ...
сите 10 | | | веќе видена

Иван Ракитиќ речиси сигурно ја напушта Барселона ова лето, а има неколку клубови кои се заинтересирани за неговите услуги. За хрватскиот играч од средниот ред ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) Сеп Блатер го коментираше обвинението на Собранието на САД во врска со мито против ...
сите 7 | | | веќе видена

next