Српскиот фудбалер, Александар Пријовиќ може да загуби дури 18 милиони евра поради непочитувањето на мерките на владата за полициски час. Останато Пријовиќ беше ...
сите 24 | | | веќе видена

Коронавирусот е противник кој мора да се наттрча, натскока, тактички надмудри и на крајот убедливо да сѐ – победи. Ова е заедничка борба на сите нас, во која ...
сите 9 | | | веќе видена

Спортот во Македонија е во мирување. Сите спортисти, вклучувајќи ги и фудбалерите тренираат само индивидуално, а нема никаква информација кога клубовите ќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Стартот на сезоната е одложен поради пандемијата на коронавирусот, а според планот првата трка би требало да се одржу на 14 јуни во Канада. Претходно откажани ...
сите 19 | | | веќе видена

Пандемијата на коронаврусот со суспендира тенисот на неодредено време, а тоа им претставуива огромен проблем на послабо рангираните тенисери. Добро ...
сите 6 | | | веќе видена

Францускиот стратег, Арсен Венгер му посвети на Арсенал преку 20 години, период во кој му донесе на клубот големи радости, титули и дефинитивно со големи букви ...
сите 7 | | | веќе видена

Александер Кекуле е познат виролог од Германија и ги охрабри сите што ја сакаат најважната споредна работа на светот со изјава дека фудбал може да се игра во ...
сите 6 | | | веќе видена

Во летниот преоден рок во Борнмут ќе следи тотална распродажба и се очекува дел од најголемите ѕвезди на клубот да си одат со цел да се соберат финансиски ...
сите 4 | | | веќе видена

Маратонец од Јапонија е рекордер за најбавно време на оваа трка на Олимписките игри. Во период кога нема спортски настани, можеби е најдобро да се потсетиме на ...
сите 4 | | | веќе видена

Марија Шарапова на крајот на февруари објави дека ја прекинува својата тениска кариера. Познатата Русинка денес е во Соединетите Држави, таа е во самоизолација ...
сите 5 | | | веќе видена

next