Турскиот суд го осуди судијата Мурат Арслан, кој претходно ја доби наградата “Вацлав Хавел” за заштита на човековите права, на десет години затвор поради ...
сите 31 | | | веќе видена

Нема веќе шега на ракометниот Мундијал, почнува разврската во битката за медали, а на сцената се враќаат познатите асови, кои досега не играа. Шпанскиот ...
сите 18 | | | веќе видена

Карло Анчелоти е еден од тренерите кој дефинитивно е на врвот во европскиот и светскиот фудбал, тренер кој има многу успеси зад своето име, тренер кој има ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Арсенал кој пет години го носеше дресот на „Топчиите“, Чарли Николас смета дека Унаи Емери треба да се ослободи од тројца играчи со цел ...
сите 24 | | | веќе видена

34 годишниот новинар кој одигра главна улога во истрагите кои доведоа до низа корупциски скандали во фудбалот во Африка, пронајден мртов, застрелан во вратот. ...
сите 18 | | | веќе видена

Полнењето во просек ќе трае околу 17 минути, а преносните полначи ќе може да бидат поставувани на паркинзи или недвижнини во сопственост на компании. Најпрвин ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативец, триесет и четиригодишниот Дарко Тасевски својата кариера ќе ја продолжи во бугарскиот прволигаш Славија Софија. Откако ...
сите 9 | | | веќе видена

Диего Армандо Марадона пред извесно време стави крај на уште една љубовна авантура во својот живот, а откако далеку помладата Росио Олива се огласи за ...
сите 7 | | | веќе видена

Публиката во Мелбурн имаше можност да ужива и во емотивниот настап на Тиафо. Кога го доби натпреварот против Андерсон , го имитираше Ле Брон Џејмс со удирање ...
сите 4 | | | веќе видена

next