Хит Портал

Актерката Милена Дравиќ е погребана денеска во Алеата на великаните на Новите гробишта во Белград покрај сопругот Драган Николиќ. Многубројните колеги и ...
сите 16 | | | веќе видена

Пејачот Здравко Чолиќ со години важи за една од најголемите балкански ѕвезди, па многу се прашуваат колку тој заработува. Прв пат самиот тој во јавноста откри ...
сите 13 | | | веќе видена

Одејки на вечера Џенифер Лопез и нејзиното момче Алекс Родригез со возило кое што го управувал нејзиниот телохранител за малку ќе прегазеле еден од папараците ...
сите 4 | | | веќе видена

Веќе неколку месеци се шпекулира за веридбата на Лејди Гага на што таа реши конечно да стави крај на озборувањата и да ја потврди оваа информација по учеството ...
сите 14 | | | веќе видена

Познато е дека директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ често истакнува дека за одреден пејач да стане ѕвезда, пресуден е и физичкиот изглед. Со ова се ...
сите 8 | | | веќе видена

Тоше загина на 16 октомври 2007 година во сообраќајна несреќа на автопатот Загреб – Липовац. Неколку години подоцна, на истиот автопат, на оддалеченост од 60 ...
сите 7 | | | веќе видена

Овој период брачниот пар Црнокрак е навистина горд на својата ќерка Моника која ја претставуваше Македонија на изборот за убавина „Miss Summer International ...
сите 3 | | | веќе видена

Во последното интерву во емисијата на Огнен Амиџиќ, Наташа откри дека често се заљубува и дека заради тоа дури и истражувала се за тоа.„Гуглав! Фино си напишав ...
сите 21 | | | веќе видена

Пејачот Аца Лукас неодамна во изјава за српските медиуми конечно обелодени која е вистинската причина поради која си замина од „Ѕвездите на Гранд“.Фолкерот ...
сите 12 | | | веќе видена

Не поминува роденден или годишнина од заминувањето на непрежалениот харизматичен и талентиран музичар Тоше Проески, а неговиот пријател Тони Цетински да не се ...
сите 33 | | | веќе видена

Поттикнати од успехот на првиот детски проект „МИНИ ВЕСТИ“ и желбата да направат што повеќе содржини за деца, во продукцијата ХИТ МЕДИА решија да направат уште ...
сите 3 | | | веќе видена

Веќе 11 години од кога не напушти нашиот најдобар пејач и голем хуманист Тоше Проески, но неговата музика и понатаму останува да живее. Фановите го споредуваа ...
сите 54 | | | веќе видена

Најголемата друштвена мрежа додаде нова функционалност која на корисниците ќе им овозможи да си додадат 3д слики. Станува збор единствено за „козметичка“ ...
| | веќе видена

next