Лабораторискиот преглед на крвта кај пациентите е еден од најважните показатели за ситуацијата на организмот и укажуваат на некоја скриена или веќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Според руските медиуми , четири подморници , опремени со торпедни дронови  , наречени ,,Поседјон”  ќе и се приклучат на северната и пацифичката руска флота , ...
сите 8 | | | веќе видена

Една од најкорисните работи во животот е да научите кога е време да ставите точка на нешто што ве измачува и ви ја цица енергијата. И тоа важи за се’, ама ...
сите 3 | | | веќе видена

Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата. ...
сите 7 | | | веќе видена

Австриските специјалци уапсија 37-годишен српски дилер, кој што освен тоа што ја претепал својата бремена девојка, според истрагата, две години продавал дрога ...
сите 3 | | | веќе видена

Со внимателно планирање и напад на цели исклучиво од висок профил, хакери со уценување за помалку од пет месеци успеале да „заработат“ над 3 милиони долари. ...
сите 3 | | | веќе видена

Јадењето повеќе растителни влакна и цели зрна штити од болести како што е коронарната срцева болест, мозочниот удар, дијабетес тип 2 и колоректален карцином, ...
сите 6 | | | веќе видена

Својата шеста по ред книга со поезија, ја подготвува уметницата и поетеса Роза Мојсовска, која во Заводот за рехабилитација „Бања Банско“ во Струмица живее од ...
сите 4 | | | веќе видена

Сигурно не треба многу за да погодите која е најпопуларна Македосна песна на youtube. Песна која почна да се пее на сите свадби, слави, веселби која почна ...
сите 2 | | | веќе видена

Веројатно еден од најпознатите традиционални деликатеси во Македонија е локумот. Идеален додаток со кафе, но и совршен десерт за оние кои постат, домашниот ...
сите 5 | | | веќе видена

 Дизајнот практично стана еден вид на уметност. Денешните модерни маркетинг кампањи најчесто се засноваат на еден слоган или во случајов на моќна фотка која ...
сите 5 | | | веќе видена

next